Звернення голови облдержадміністрації Володимира Гунчика до Дня пам’яті жертв політичних репресій

19.05.2017

Шановні волиняни! Третьої неділі травня вся Україна вшановує пам’ять та схиляє голову перед людьми, які стали жертвами більшовицького режиму. Важко уявити, але західні дослідники називають страшні цифри: жертвами сталінського режиму в СРСР стало від 45 до 80 мільйонів репресованих та убитих. Червоним безжальним серпом нелюди обірвали життя більше, ніж півмільйона українців: цвіт нації, тисячі працьовитих, талановитих та соціально активних громадян, котрих сталінська влада оголосила «ворогами народу», було страчено та приречено на тортури й голодну смерть на засланні. Жертвою карателів із НКВС у ті лихі часи міг стати кожен, незважаючи на вік, національність, соціальну приналежність, ставлення до релігії.

З кожним роком залишається все менше живих свідків того лихоліття, тому наш обов’язок – берегти їхні спогади, передавати нащадкам правду про минуле, гідно вшановувати загиблих співвітчизників і робити висновки, аби не допустити подібного в майбутньому. Схилімо ж голови і помолімося за вічний спокій тих, хто загинув унаслідок політичних репресій. Вічна пам’ять безневинно загиблим та закатованим українцям!

Попри величезні втрати, український народ вистояв і спромігся здобути омріяну століттями незалежність, а безневинні жертви диктаторського радянського режиму навічно залишаться нагадуванням про цінність незалежності і свободи. Пригадуючи страшні події минулого століття, варто пам’ятати про небезпеку, яка нависла сьогодні: Росія, як і 80 років тому, переслідує українців і кримських татар на окупованих територіях, на сході країни, ціною власного життя, наші воїни боронять не лише Україну, а й увесь світ від агресора. Переконаний – ми вистоїмо і дамо відсіч агресору, усі українські землі буде визволено! А суворі реалії не зламають національного стрижня, натомість слугуватимуть об’єднуючим фактором для усієї країни.

Нехай мир та злагода в суспільстві сприяють розбудові нашої держави на принципах демократії, толерантності та гуманізму. Непохитної віри усім нам у щасливе майбутнє рідної країни.

Слава Україні! Героям Слава!

З повагою голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації