Зустріч за “круглим столом” з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС

13.12.2012

Керівник апарату районної державної адміністрації Анатолій Степанов та заступник керівника виконавчого апарату районної ради - керуюча справами Ольга Ярощук, секретар міської ради Людмила Михайленко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Галина Слатініна  голова районної громадської організації “Союз Чорнобиль” Олена Райгуцька провели зустріч у місцевому музеї за “круглим столом” з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС.

В ході зустрічі Анатолій Степанов наголосив на особистому внеску кожного учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в організацію та проведення заходів по локалізації пожежі під час аварії на 4 енергоблоці на ЧАЕС та забезпеченню протипожежної безпеки, евакуації населення із зони відчуження, розвідувально-дозиметричному обстеженню території у зоні відчуження, дезактивації будинків та забруднених територій. Акцентував увагу, що ціною власного життя та здоров’я ліквідаторів було зупинено аварію світового масштабу і тому сьогодні завданням влади, є забезпечення необхідної соціальної підтримки даної категорії ківерчан.

З нагоди Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС представники влади вручили Леоніду Дейні та Василю Конончуку Подяки районної ради та районної державної адміністрації та цінні подарунки.

В ході заходу учасники зустрічі поділились спогадами про дні свого перебування в зоні відчуження, розповіли про заходи, в яких вони брали участь, наголосили про необхідність пам’ятати про подвиг тих, кого вже немає серед живих та висловили слова вдячності керівникаам району за підтримку громадської організації, яка опікується соціальним захистом “чорнобильців”.

В заході взяли участь головний лікар району Михайло Слижук, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Розум та заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Ківерцівському районі Тетяна Дмитрук. Учасникам “круглого столу” були надані компетентні відповіді згідно з нормами чинного законодавства.

Довідково:

26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших аварій на атомних електростанціях - аварія на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС). 10 листопада 2006 року Указом Президента України № 945/2006 Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС була встановлена пам'ятна дата - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначається 14 грудня.

30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті “Правда” було надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Фахівці, які вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Ще в 1986 році учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу.

Крім того, у районі зареєстровано 1435 осіб, які причетні до аварії на ЧАЕС, з них:

  • І категорія – 21 чол.;
  • ІІ категорія учасники – 75 чол.;
  • ІІ категорія потерпілі – 7 чол.;
  • ІІІ категорія – 525 чол.;
  • ІV категорія – 12 чол.;
  • Дружини померлих ліквідаторів – 10 чол.;
  • Діти –інваліди (інвалідність пов’язана із аварією на ЧАЕС) – 2 чол.;
  • Діти – 783 чол. 
Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю