Живе пам’ять про жертви політичних репресій

19.05.2017

 У ці травневі дні українці вшановують День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та 80-і роковини пам’яті жертв Великого терору – політичних репресій 1937-1938 років в Україні. Відтак, сьогодні, 18 травня 2017 року, аби вшанувати пам’ять усіх невинно убієнних та закатованих, у Луцьку відбулись поминальні заходи.

Зокрема, чимало представників влади, громадськості та кримськотатарської національності, небайдужих жителів міста та студентської молоді зібралось на Замковій площі, де відбувся мітинг-реквієм, аби згадати всіх тих, хто загинув чи постраждав від комуністичного режиму на українській землі.

За традицією захід розпочався із приспівування Державного Гімну України, а також пролунав гімн кримськотатарського народу «Я Присягнувся»  (крим. «Ant Etkenmen»). Представники духовенства відслужити панахиду за загиблими та постраждалими від тоталітарного режиму, опісля – відбулось покладання квітів до пам’ятника жертвам політичних репресій.

– Сьогодні ми зібралися, аби віддати шану пам’яті тим, кого переслідували, принижували та фізично знищували очільники комуністичного режиму. Кожен із нас має зробити все для того, щоб ті жертви були недаремними. Напевно, потрібно подивитися в очі один одному і зрозуміти, що ми Єдині. Адже спільними зусиллями зможемо перемогти у війні і дарувати нашим дітям майбутню Україну, де затишно житимуть представники різних націй, де панує правда і щирість. Переконаний, що незабаром Крим повернеться до складу України, а кримські татари зможуть вільно жити на власній землі, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, який також взяв участь у поминальних заходах.

Насамкінець, в Палаці культури міста Луцька відбувся тематичний захід «Пам’ять і біль України», приурочений 80-й річниці Великого терору.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації