Зекономлені кошти інфраструктурної субвенції спрямують на розвиток громад області

14.11.2018

На календарі – середина листопада. Тож завершують виконання робіт за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Відтак, сьогодні, 13 листопада 2018 року, під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Савченка відбулося засідання робочої групи з головами ОТГ щодо використання цих коштів.

За словами заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука, у 2018 році Волинь отримала 106 млн 421 тис. грн. Відтак, реалізують 159 проектів. Станом на початок листопада поточного року вже освоєно 59,5 % коштів. Серед лідерів виконання робіт: Литовезька ОТГ Іваничівського району (91,8 %), Турійська ОТГ Турійського району (96 %), Голобська ОТГ Ковельського району (95,8 %), Смолигівська ОТГ Луцького району (100 %) та Шацька ОТГ Шацького району (100 %).

До слова, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в області найчастіше здійснюють капітальний ремонт, реконструкцію та будівництво вуличного освітлення, ремонт вулиць, реконструкцію та ремонт закладів освіти, культури, адміністративних будівель, купують спецтехніку для місцевих комунальних підприємств тощо.

Зважаючи на те, що кошти не перехідні, тому, аби забезпечити 100-відсоткове освоєння інфраструктурної субвенції для ОТГ, застосовують практику перерозподілу зекономлених коштів. Для цього спеціально створена комісія при ОДА розглядає подані заявки та надає відповідний висновок, який згодом розглядають в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Опісля схвалення – проект включають до переліку, який є підставою для отримання громадою коштів для виконання визначених робіт.

– В обласну державну адміністрацію додатково надійшли вісім проектних заявок від чотирьох об’єднаних територіальних громад на проекти, що планують реалізувати в 2018 році за рахунок коштів цієї субвенції. Це Любомльська, Забродівська, Сераховичівська та Городищенська ОТГ. Ці кошти будуть освоєні в цьому році, а проекти подаються для того, щоб ті залишки, які сформувалися, до кінця освоїти, – повідомив Сергій Дмитрович.

Слід зазначити, що проектні заявки представили особисто представники відповідних громад.

Зокрема, в Любомильській ОТГ за 61 тис. грн планують придбати комплектуючі до мінітрактора, який, між іншим, також придбали за рахунок державної субвенції.

Натомість, в Городищенській ОТГ виготовлять проектно-кошторисну документацію на ремонт шатрової покрівлі будинку культури в с. Угринів. На це витратять 13 тис. 774 грн. До слова, загальна вартість проекту, який реалізують вже наступного року, оцінюють в 450 тис. грн.

Що ж стосується Сераховичівської сільської ради Старовижівського району, то за зекономлених 140 тис. грн тут проведуть вуличне освітлення.

Усі ці пропозиції схвалили члени комісії. Однак, виникли деякі питання щодо пропозицій Забродівської ОТГ Ратнівського району. Серед них –виготовлення проектно-кошторисної документації на нове будівництво дошкільного навчального закладу в селі Річиця на 90 дітей. Попередня загальна вартість дитсадка становить 14 млн грн, а лише 1 – планують виділити з місцевого бюджету. Тому члени комісії залишили пропозицію на доопрацювання.

Керівник найвищої виконавчої гілки влади в області, своєю чергою, висловив сподівання, що вся сума коштів інфраструктурної субвенції буде освоєна до кінця року, аби дійсно покращити життя волинян.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації