Захист прав дітей в умовах карантину є пріоритетним напрямом роботи служби у справах дітей райдержадміністрації

17.04.2020

Захист прав дітей в умовах карантину, здійснення контролю за станом виховання та утримання дітей в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах є пріоритетним напрямом роботи служби у справах дітей райдержадміністрації.

Відтак, задля запобігання випадкам загрози життю та здоров’ю дітей, працівниками служби у справах дітей РДА,  спільно з працівниками ювенальної превенції Ківерцівського ВП ГУНП в місті Ківерці проведено  профілактичний рейд “Підліток”. Нажаль, приводом проведення заходу послужило повідомлення жителя міста  про те, що його співмешканка, залишила двох малолітніх дітей та протягом доби не з’являється додому. Скоординувавши дії з  поліцією, а також іншими суб’єктами взаємодії досліджено  обставин справи. З’ясувалося, що матір покинутих дітей вночі повернулась додому, ймовірно дізнавшись, що її розшукують. Пояснюючи свій вчинок, жінка виправдовувалася сваркою з чоловіком, що виникла на підставі ревнощів та в стані алкогольного сп’яніння. Громадянку та її співмешканця  попереджено про відповідальність, в тому числі кримінальну, за неналежне виконання батьківських обов’язків та наголошено на  недопущенні перебування в житлі сторонніх осіб, вживання алкогольних напоїв, вчинення дебошів та залишення дітей без нагляду.

 “Прикро, що такі випадки непоодинокі. У зв’язку із запровадженням в Україні активних карантинних заходів діти припинили відвідування закладів освіти та цілодобово перебувають вдома, тому зріс ризик незабезпечення першочергових потреб дітей в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах такими як  харчування, належний догляд, в першу чергу – безпека. Такі сім’ї особливо вразливі, адже часто вони обмежені в ресурсах для забезпечення потреб дітей, що, звісно,  викликає занепокоєння. Тож від вчасного визначення ймовірних ризиків для життя і здоров’я дитини та проведення оцінки рівня її безпеки часто залежить здоров’я, а іноді й життя дитини” – заявила Наталія Скубій.

Cпільно з працівниками ювенальної превенції було проведено інформаційно- роз’яснювальну роботу серед жителів міста щодо дотримання вимог карантину, а саме недопущення перебування дітей на дитячих та спортивних майданчиках, а також дітей до 14 років в громадських місцях без супроводу дорослих, вручено відповідні пам’ятки.

Станом на 16.04.2020 року не надійшло жодного повідомлення про захворювання дітей з Ківерцівського району на COVID -19.

Питання захисту прав дітей продовжує  перебувати на постійному контролі в голови районної державної адміністрації та служби у справах дітей.  

Служба у справах дітей