Забезпечення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на контролі влади

12.02.2013

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Наталія Скубій на черговій апаратній нараді, що відбулася сьогодні у районній державній адміністрації, проінформувала про стан виконання розпорядження голови РДА від 23.05.2012 року №232 “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”.

З 24 дітей, які набули статусу у 2012 році, 18 – влаштовано під опіку/піклування, 1- було усиновлено, 5 дітей, на момент надання статусу, перебувало в інтернат них закладах (з них у січні 2013 року 3 дітей влаштовано в прийомну сім’ю). В жодному випадку не було роз’єднань братів і сестер під час їх влаштування.

На виконання ініціатив Президента України та обласної Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності у 2012 році для проведення ремонтних робіт у помешканнях статусних дітей було виділено з бюджету міської ради - 35 000 грн., з бюджету Олицької селищної ради – 3000 грн. та на умовах співфінансування були виділені 65 000 грн. з обласного бюджету. За ці кошти були проведені ремонтні роботи у будинку сім’ї Котельчуків (с.Суськ), Анастасії Сасюк  (с.Дерно), дітей позбавлених батьківського піклування Сергія та Євгенії Черкашиних (смт Олика), Олени та Богдана Снішко (м.Ківерці), часткова реконструкція та газифікація квартири дитини-сироти Марії Гричанюк (м.Ківерці), Вікторії Онищук (м.Ківерці) та Миколи Котульського (м.Ківерці). 

З метою реалізації права дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа  на упорядкування житла, що належить їм за правом власності та на  позачергове забезпечення упорядкованим соціальним житлом після завершення їх перебування у відповідних інтернатних установах, дитячих будинках, прийомних сім’ях, завершення терміну піклування над такими дітьми, а також після закінчення ними навчання у вищих навчальних закладах, строкової служби у Збройних Силах України, була затверджена районна Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на  2013-2016 роки (№14/11 від 19.09.2012), яка передбачає кошти на умовах співфінансування в сумі 542 000 грн (172 000 грн з районного  та міського бюджетів, сільських, селищних та сільських рад і 170 000 грн. з обласного бюджету).

Для забезпечення контролю за умовами проживання статусних дітей в сім’ях опікунів/піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу службою у справах дітей райдержадміністрації постійно здійснюється обстеження, проводиться профілактична робота. Вдало проводяться заходи районною лікарнею з організації єдиних днів для проходження двічі на рік медичних оглядів дітьми-сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування; відділами освіти і у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації – оздоровлення цих дітей; управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації – контроль за цільовим використанням отримувачами коштів державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми та допомоги малозабезпеченим сім’ям для повноцінного виховання та утримання дітей; відділом освіти – належне виховання дітей, контроль за відвідуванням учнями навчальних закладів району. 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю