Юннати закликають підгодовувати птахів у зимку

21.12.2019

Юннати Центру позашкільної освіти активно долучились до Всеукраїнської природоохоронної акції «Годівничка», яка проводиться з метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни. У ході акції гуртківці знайомляться з видовим різноманіттям зимуючих птахів нашої місцевості, їх біологічними та екологічними особливостями, проводять спостереження та облік зимуючих птахів краю, виготовляють годівнички та підгодовують птахів.

В ході акції проводяться різноманітні заходи. Був проведений майстер – клас з виготовлення оригінальної годівнички для птахів. Багато нового і цікавого про зимуючих птахів рідного краю дізнались вихованці переглянувши презентації «Птахи взимку», «Годівнички для птахів», «Що сьогодні на годівниці?», «Наша допомога птахам взимку», ознайомились з основними правилами виготовлення годівниць для птахів, дізнались як правильно підгодовувати птахів, що можна покласти у годівничку. Юннати виготовляють годівнички не тільки з дерева і фанери але і з підручних матеріалів: пакетів з під соку і молока, пластикових пляшок тощо.

З настанням холодів в закладі розпочала свою роботу майстерня з виготовлення смаколиків для птахів. Наші юннати активно взялись до роботи. Діти виготовляють різноманітні смаколики: «зернове печиво», «желатиново- зернове печиво», яблучно - зернові кульки, вази з апельсинів з зерном, цукерки із смальцю та зерна, намиста з гарбузового насіння та ін.

Напередодні Свята Миколая юннати в дендропарку закладу розвісили власноруч виготовлені годівнички та влаштували ялинку для птахів. Діти прикрасили ялинки виготовленими смаколиками, намистом з гарбузового насіння, яблуками, гронами калини, горобини, качанами кукурудзи та ін. І птахи не забарились, частування на ялинках прийшлись до смаку. Діти з захопленням спостерігали за першими пернатими відвідувачами.

Юннати пропонують всім небайдужим долучитись до доброї справи - «Зроби годівничку - врятуй життя пташині». Потрібно допомогти птахам пережити холодні і голодні зимові місяці, а навесні і влітку вони віддячать, знищуючи шкідників у парках і садах. Підгодовуючи птахів, слід пам’ятати, що в годівничках завжди має корм, його потрібно класти щодня і бажано в однаковий час або майструвати годівнички - автомати. Це допоможе сконцентрувати пташок в одному місці і врятувати їх від загибелі.

Відділ освіти райдержадміністрації