Вже у березні 2018 році розпочнеться реорганізація військових комісаріатів

12.01.2018

Так, за словами військового комісара обласного військкомату Романа Кулика, у 2017 році рівень виконання завдань вищого керівництва держави та Генерального штабу Збройних Сил України щодо комплектування військових частин кандидатами на військову службу за контрактом становить 74%. Тим не менше, Волинський ОВК за підсумками роботи у минулому році у рейтингу Генерального штабу посів 16 місце в Україні. Слід також зазначити, що найкращим в області залишається Володимир-Волинський військовий комісаріат (92 % від запланованого). Натомість, найгірші – Камінь-Каширський та Ківерцівський.

Серед заходів, які проводили на теренах краю: трансляція відеороликів на телебаченні, виготовлення поліграфічного матеріалу, розміщення білбордів тощо. Суттєву допомогу військовим комісаріатам надали представники Любешівського та Маневицького районів. Тому особливу увагу слід і надалі приділяти національно-патріотичному вихованню молоді.

– Перед нами стоїть завдання, до кінця лютого доукомплектувати 14-у ОМБ – це 370 чоловік. На сьогодні прийнято лише двоє. Ще 12 проходять медичний огляд. Тому прошу вжити відповідних заходів для рекламування, – повідомив Роман Анатолійович.

– Необхідно довести конкретні цифри кожному району, відтак намітити план подальших дій. За основу беремо 2015 рік. Потрібно зробити максимум, аби завершити доукомплектування 14-ої бригади, – наголосив Володимир Петрович.

Що ж стосується осіннього та весняного призову, то їх виконали на 100 %. Однак, велика кількість призовників взагалі не з’явилася. До прикладу, лише восени – більше 8,5 тис. чоловік. Серед кращих військових комісаріатів області – Володимир-Волинський, Луцький та Ковельський.

Разом із тим, призов офіцерського запасу, що відбувся у червні та листопаді 2017 року, був не такий вдалий. Адже згідно плану із 41 офіцеру, підготували лише 30. Між іншим, 187 чоловік взагалі не з’явилися до військових комісаріатів без поважної на то причини. Відтак, до поліції надіслали списки громадян, які ухиляються від виконання громадянського обов’язку. До слова, відповідний призов будуть проводити щоквартально.

– Війна не закінчилася, армія потребує кваліфікованих спеціалістів. Тому наше завдання – продовжити роботу із забезпечення армії контрактниками. Деякі райони явно недопрацьовують. Окрім того, на Волині вже функціонує 41 об’єднана територіальна громада. Однак, окремі з них не особливо активно у цій площині. Прошу це врахувати та розпочати активну агітаційну кампанію, – зауважив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.

Насамкінець повідомили, що в березі 2018 року військові комісаріати реорганізують у територіальні центри комплектування і надання соціальної підтримки. Окрім того, запровадять систему кадрового менеджменту. Разом із тим, працюватимуть в електронній системі, аби знизити рівень корумпованості структури тощо. Тобто центр працюватиме за стандартами НАТО. Пілотний проект вже стартував на Чернігівщині. Робота стартує з березня 2018 року.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації