Виплата грошової допомоги учасникам Революції Гідності та членам їх сімей у 2018 році

09.02.2018

У 2018 році вдалося повністю завершити процес виплати належних сум грошової допомоги учасникам Революції Гідності та членам їх сімей.

У зв’язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 11.01.2018  № 14 «Деякі питання використання коштів державного бюджету для надання одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та особам, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях», у 2018 році мешканцям Волинської області, 39 учасникам Революції Гідності та членам їх сімей, виплачено одноразову грошову допомогу на загальну суму 9,0 млн грн, з них:

 – 4 членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, виплачено допомоги на загальну суму 1,2 млн грн;

 – 6 волинянам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження, виплачено грошової допомоги на суму 2,1 млн грн;

 – 8 особам, які отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості, допомоги виплачено на загальну суму 2,8 млн грн;

 – 21 волинянам, які отримали легкі тілесні ушкодження, виплачено грошової допомоги на суму 2,9 млн грн.

Довідково: Відповідно до статті 4 Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей», грошова допомога виплачується з урахуванням раніше виплачених сум коштів у попередніх роках відповідно до актів Кабінету Міністрів, а саме:

 – у зв’язку із смертю члена сім’ї, який брав участь у масових акціях громадського протесту,  за умови, що смерть безпосередньо пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, — 1 млн грн;

 – у зв’язку з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень учаснику масових акцій громадського протесту — 700 тис. грн;

 – у зв’язку з нанесенням тілесних ушкоджень середньої тяжкості учаснику масових акцій громадського протесту — 500 тис. грн;

 – у зв’язку з нанесенням легких тілесних ушкоджень, побоїв, мордувань учаснику масових акцій громадського протесту — 200 тис. грн.

Загальна сума виплати одноразової грошової допомоги належної постраждалим учасникам на Майдані та сім’ям загиблих учасників масових акцій громадського протесту у Волинській області становить 16,4 млн грн, протягом 2014-2017 років зазначеним особам виплачено 7,4 млн грн.

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики