Волинські пластуни передали ківерчанам Віфлеємський Вогонь Миру

04.01.2019

3 січня 2019 року Волинські пластуни передали Віфлеємський Вогонь Миру ківерчанам-християнам східного обряду. У святковому  заході взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Юліан Віталійович Таранчук, голова районної ради Олександр Григорович Гурський, міський голова Володимир Володимирович Жгутов, настоятель Ківерцівського благочиння  УПЦ КП, протоієрей Іван Семенюк, настоятель парафії Пресвятого Серця Ісуса та Санктуарію Божого Милосердя  о. Кшиштоф Павел Орліцкі громадськість міста.

Ведуча заходу Оксана Поян розповіла, що 21 грудня 2018 року на кордоні «Рава-Руська» Львівської області відбулось урочисте передавання Віфлеємського Вогню Миру польськими харцерами  українським пластунам. У щорічній міжнародній скаутській акції до святкувань Різдва Христового, яка полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа, на запрошення бургомістра  партнерського міста Томашова Любельського Войчеха Жуковскі взяли участь представники Ківерцівської міської ради.

Вифлеємський вогонь миру –  міжнародна щорічна скаутська акція започаткувала у 1986 році до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Щороку скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії і звідти естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. По Україні Вогонь передають пластуни.  Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу.

Керівники району та міста, представники духовенства привітали учасників заходу з Новим 2019 роком та Різдвяними святами, побажали усім добра, миру, щастя, міцного здоров’я. Артисти районного будинку культури ім. М.П.Ковальова співали колядки. А на завершення пролунала молитва «Боже великий, єдиний, нам Україну храни…» у спільному виконанні хористів Свято-Покровського собору м. Ківерці  та всіх учасників заходу.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики