Волинь отримає понад 19 млн грн на природоохоронні заходи

07.08.2017

Розподіл коштів, передбачених у Державному бюджеті по програмі на здійснення прородоохоронних заходів у 2017 році, обговорили під час наради у голови облдержадміністрації з екологічних питань 1 серпня 2017 року.

Зокрема про суми та напрямки використання коштів доповіла заступник начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Вікторія Тимощук.

Так стало відомо, що постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 р. № 473 «Про деякі питання використання коштів, передбачених у Державному бюджеті за програмою 2401270 «Здійснення природоохоронних заходів» на 2017 рік» Волинській області передбачені кошти згідно поданих запитів замовниками.

Слід наголосити, що кошти, виділені постановою КМУ під загальнодержавну екологічну програму, на основі запитів, що надавалися органами місцевого самоврядування, та які були підкріплені зверненнями голови обласної державної адміністрації.

– Це реакція наших звернень до Кабінету Міністрів України, подань, які робилися з боку обласної державної адміністрації на основі пропозицій, що надходили від органів місцевого самоврядування районів і міст. Результатом цього є постанова з цими заходами, – зазначив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Відтак, як повідомила Вікторія Євгенівна, за напрямком «забезпечення раціонального використання і зберігання відходів виробництва та побутових відходів спрямовано» 5 млн 532 тис. 725 грн.

Ці кошти отримає Павлівська об’єднана територіальна громада на придбання спеціальної техніки (сміттєвоза МБЗ-7,5) і обладнання для збору, транспортування та складування побутових, сільськогосподарських і промислових відходів виробництва в сумі 1 мільйон 347 тисяч 725 гривень.

Також отримає кошти смт Цумань у сумі 1 млн 85 тисяч на придбання спецтехніки (автоцистерни вакуумної асенізаційної промислової) для збирання та транспортування рідких побутових відходів.

Місто Камінь-Каширський отримає 3 млн 100 тисяч грн. на придбання спеціальної техніки та спеціального обладнання, необхідних для екологічно безпечного, роздільного збирання, сортування, знешкодження, захоронення, зберігання твердих та рідких побутових відходів.

Другий напрямок – це «охорона і раціональне використання водних ресурсів». Загалом передбачено коштів у сумі 11 млн 367 тис. 985 грн, які розподілені на проекти щодо каналізування території навколо озера Світязь.

– Отримають кошти на будівництво мереж та споруд господарсько-побутової каналізації села Світязь Шацького району (коригування) в сумі 4 мільйони 476 тисяч 464 гривні. На розширення існуючої каналізаційної мережі смт Шацьк та відновлення вулиць з ґрунтовим покриттям, задіяних в каналізуванні (зміна № 1)  – сума 6 мільйонів 416 тисяч 521 гривня. І на будівництво каналізаційної мережі у західній частині в смт Шацьк, селах Гаївка, Мельники та будівництво каналізаційних очисних споруд – цей захід на перспективу, тому що тут передбачено розроблення проектно-кошторисної документації в сумі 475 тисяч гривень, – повідомила заступник начальника управління та природних ресурсів облдержадміністрації Вікторія Тимощук.

Крім того, область отримає 2 млн 401 тис. 944 гривні за напрямком «збереження природно-заповідного фонду». Зокрема, на розроблення проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж території Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» та внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель – 700 тис. грн. На розроблення проекту організації території Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів – 450 тис. грн. Та на придбання будівлі та споруд для розміщення спеціальної адміністрації Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» – 1 млн 251 тис. 944 гривні.

Окремо на цьому питанні увагу закцентував голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, який відзначив:

– Наше завдання зараз, завдання обласної та районної адміністрації, керівництва парку «Цуманська пуща», виконуючи постанову Кабінету Міністрів України, зробити все для того, щоби дані пункти постанови були зреалізовані. Для нас важливо, щоб «Цуманська пуща» працювала у чітко визначених нормативними документами межах та мала відповідний проект організації парку. Це якраз одне із цих питань, визначених постановою.

Своєю чергою Вікторія Тимощук наголосила розпорядникам, які отримуватимуть  кошти із державного фонду. на тому, що часу залишилось мало, а кошти не є перехідними на наступний рік. Відтак їх потрібно освоїти до кінці поточного року.

– Як надало роз’яснення мінприроди, вже можна починати на очікувану вартість проводити тендерні процедури. Для проведення тендеру вже може бути підставою ця постанова Кабінету Міністрів України, – зазначила Вікторія Євгенівна.

Відтак, керівник виконавчої гілки влади дав доручення підготувати відповідне розпорядження голови облдержадміністрації, де чітко прописати усім виконавцям цієї постанови дати, терміни й строки. Окрім цього, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації повинно в рамках робочих нарад встановити контроль і регулярно моніторити ситуацію.

– Особливо мене турбує питання величезного обсягу робіт щодо каналізування та наведення порядку території в районі Шацька. Це те, про що ми говоримо з вами ще з середини минулого року, коли ми сказали, що 2017-й  – рік екології і головне наше завдання – це наведення порядку на території Шацьких озер. Розпорядження є, тому вперед і працюємо. Звертаю увагу райдержадміністрації, сільських, селищних голів, об’єднаної територіальної громади на необхідності максимального прискорення в реалізації даного розпорядження, – наголосив Володимир Гунчик

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації