Володимир Гунчик: розквіт області неможливий без розквіту маленьких територій

17.01.2018

Розвиток області розпочинається із діалогу, визначення пріоритетів, конкретних пропозицій та спільних дій. У цьому переконаний голова облдержаміністрації Володимир Гунчик, який сьогодні, 16 січня 2018 року, взяв участь у зустрічі із Прилуцьким сільським головою Валентином Арчибасовим, представниками органів місцевого самоврядування, депутатами та громадським активом. Під час спілкування обговорили ряд назрілих питань та окреслили плани подальшої роботи.

Як зазначив Володимир Петрович у 2018-му, як і в попередні роки, одним із пріоритетів влади залишається підтримка сільських громад через ряд соціально-економічних проектів та ініціатив, які ті реалізовують.

Важливо, що із січня цього року виконавча вертикаль влади отримала реальну можливість допомогти громадам у частині доріг, адже нині кошти Державного бюджету можна залучати для ремонту і місцевих доріг. Тож проблеми із автошляхами у межах Прилуцької сільської ради можуть вирішити, внісши відповідні пропозиції до переліку доріг, який зараз формують.

Окрім інфраструктурних проблем, Володимир Гунчик зазначив: побудуть і дитячий садок у селі Дачне. Відповідний проект включать до реєстру Державного фонду регіонального розвитку вже цьогоріч.

– Зараз ми повинні розвивати місцевість, реалізовувати проекти, давати людям можливість будувати, відновлювати, врешті, мати роботу. Загальний розквіт області неможливий без розквіту маленьких територій, – зазначив голова облдержадміністрації.

Окрім освітніх і дорожніх питань озвучили й потребу у місцевій амбулаторії. Так, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області зазначив: будівництво, оснащення амбулаторій у сільських радах передбачено медичною реформою. Так, упродовж 2018-2020 років покращення первинної ланки медицини планують досягти через будівництво сучасних амбулаторій у кожній селищній раді.

Разом із тим, Володимир Петрович нагадав, що зведення медзакладів відбувається і у межах проекту Світового Банку, відповідно до якого на Волині мають побудувати 78 амбулаторій. Тож рівень надання медичних послуг на рівні так званої «первинки» поступово покращується.

– Давайте відповідні пропозиції до обласного фонду регіонального розвитку, ми підтримаємо з Державного фонду. Кошти в Державному бюджеті на цю програму є, вони закладені. Але потрібно буде подумати про пошук кваліфікованого персоналу, – звернувся до присутніх голова облдержадміністрації.

Загалом, проблемних питань вистачає та на переконання Володимира Гунчика їх потрібно вирішувати разом, незалежно від політичної приналежності, адже усі працюють на результат – добробут Волині та підвищення якості життя її мешканці. А формат нинішнього живого спілкування, конструктивного діалогу став основою для подальшого плану дій різних рівнів влади.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації