Володимир Гунчик: На Волині повинна бути створена єдина система госпітального округу

30.01.2017

Одним із важливих питань, яке потребує  постійного контролю влади, залишається процес комплексного реформування медицини та створення  на теренах області госпітальних округів. Про реформу в галузі медицини розповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації  Ігор Ващенюк сьогодні,  30 січня 2017 року, під час оперативної наради.

Ігор Степанович зауважує, що медичні структури області перебувають у незадовільному стані та не відповідають належному рівню надання медичних послуг пацієнтам. Відтак, із врахуванням рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України та роботи міжвідомчої групи, вирішили створити 3 госпітальні округи із центрами у Луцьку, Ковелі та Нововолинську.

Нині ж усі пропозиції, надані профільними управліннями та структурами облдержадміністрації, знаходяться на опрацюванні. Варто зазначити, що процес творення медичних округів передбачений по усій території України

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчи окреслив чинники, що вплинули на формування центрів медицини в тому чи іншому районі, серед яких: кількість важливих оперативних втручань (їх категорійність, частота, необхідність), кількість пологів та пацієнтів, котрі приїздять на лікування з інших районів.

Відтак, слід розуміти, що інтенсивність надання медичної допомоги у госпітальних округах значно зросте, тому для базового лікування продовжать функціонувати місцеві медзаклади.

– Процес організації госпітальних округів не передбачає закриття лікарень, а навпаки, створення умов для більш інтенсивного розвитку медичних закладів шляхом оснащення додаткових обладнанням, надання житла молодим лікарям, – резюмував Володимир Гунчик.

На переконання керівника найвищої виконавчої гілки влади в області, громада самостійно може дати об’єктивну оцінку рівню медичних послуг у своєму населеному пункті. Важлива і висловлена довіра, або ж її відсутність, адже вона є показником кваліфікаційної спроможності самих фахівців та визначає їх подальшу роботу.

Загалом же, організаційно-правовий статус закладів охорони здоров’я не може бути пріоритетом, адже єдина система госпітальних округів повинна найперше забезпечити високий рівень надання кваліфікованої та своєчасної медичної допомоги, покращення умов перебування пацієнтів у медичному закладі.

Вкотре, Володимир Гунчик звертається з проханням не заполітизовувати медичну реформу та не пов’язувати створення госпітальних округів із майбутніми повітами, адже це абсолютно різні речі.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації