Відзначення “Всесвітнього дня вишиванки”

18.05.2017

У 2006 році ідею акції “Всесвітній день вишиванки” започаткувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Федьковича, котре традиційно відзначається в третій четвер травня. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти народні традиції створення і носіння етнічного вишитого українського одягу.

У 2017 році свято припало на 18 травня. В цей день кожен бажаючий може долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу, в навчальинй заклад або садок, таким чином показавши свою національну і громадянську позицію, культурну освіченість і духовну свідомість. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Так склалось, що в Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.

Ківерчани підтримали гасло: “ Просто одягни вишиванку, де б ти не був, і щоб не робив. Долучися до загальнонаціонального флешмобу.” Біля пам'ятника Т.Г.Шевченка, який теж був одягнений у вишиту сорочку, завдяки організаторам, зокрема керівнику Ківерцівської районної організації товариства “Просвіта” ім.Т.Г.Шевченка Любові Михальчук, жителі міста та гості приєдналися до міжнародного святкування Дня вишиванки. Привітали зі святом усіх присутніх перший заступник голови районної державної адміністрації Юліан Таранчук, міський голова Володимир Жгутов, голова районної організації товариства «Просвіта» Любов Михальчук. Звучали зворушливі слова, а аматори сцени РБК ім.М.П.Ковальова (Ксеня Кутня, Вікторія Поліщук та Сергій Лесик) подарували свої задушевні пісні, де оспівувалась шана матері, Україні і вишитій хрестиком вишиванці. Учні ЗОШ №3 запросили усіх приєднатися до спільного флешмобу «Я люблю мир». Наймолодші учасники свята на асфальті відтворили крейдою орнаменти української вишивки. Завершився захід спільним фото усіх присутніх.

Ківерцівська районна бібліотека для дорослих організували акцію до Дня вишиванки : “ Відвідай бібліотеку у вишиванці та запишись безкоштовно”.

У районному краєзнавчому музеї сьогодні, 18 травня, у Міжнародний день музеїв, відкрилася виставка вишивок з власних фондів  “Промовля історія вишитим рядком”. Протягом цілого дня усі охочі мали можливість безкоштовно відвідати її, а також сфотографуватися на згадку. Експонати виставки – вишивки, надані жителями Ківерцівщини. Серед них немає сучасних робіт, кожна річ має свою історію і не один десяток років.

Віриться, що це свято стане традиційним для ківерчан. Ми повинні пам’ятати, що народна вишивка - це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, з столітньою історією, яку творили і творять талановиті народні майстрині. Наше завдання - не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики