Відбулись інформаційні збори в селах Липляни, Небіжка та Жидичин, на яких обговорювались питання функціонування Жидичинської ОТГ

13.11.2019

Під час зборів в Липлянах радник з місцевих фінансів Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування Anatoliy Matviyuk проаналізував ризики та загрози, а також перспективи самостійного функціонування та розвитку Жидичинської ОТГ. Експерт розповів, що на даному етапі уряд декларує, що вони не будуть примусово об’єднувати ті громади, які вже створились, а також порекомендував не перейматись долею майбутніх укрупнених районів, бо більшість із тих послуг, які надавалися в районі, тепер жителі ОТГ можуть отримати в своїй громаді.

Радник з просторового планування Програми "U-LEAD with Europe" Kateryna Stepchuk під час зборів в Жидичині розповіла про актуальні та майбутні зміни у законодавстві, зокрема, про передачу повноважень щодо розпорядження земель за межами населених пунктів громадам. Так, державний контроль за використанням та охороною земель передадуть на рівень місцевого самоврядування, що дасть можливість громадам раціонально та ефективно використовувати земельні ресурси.

Відділ з питань управління персоналом та організаційної роботи апарату районної державної адміністрації