Відбулося засідання антикризового енергетичного штабу

16.02.2017

Сьогодні Україна знаходиться на межі енергетичної катастрофи через блокаду залізничних шляхів на Донбасі, якими здійснювались поставки антрацитового вугілля на українські ТЕС. Профільне Міністерство палива та енергетики запропонувало Кабміну ввести надзвичайний стан в енергетиці, пов’язаний з дефіцитом вугілля на тепло- та електрогенеруючих станціях. Тому Уряд ухвалив рішення про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії. Про наслідки прийняття такого рішення та орієнтовний план дій говорили сьогодні, 16 лютого 2017 року, під час засідання антикризового енергетичного штабу.

За словами голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, за умови введення надзвичайного стану в енергетиці слід думати про активне енергозбереження. Ми живемо в одній країні, а ситуація, що склалася на Сході, позначається на усіх її жителях. Адже маємо єдину замкнуту енергетичну систему. Відтак, повинні максимально зменшити навантаження на саму систему в пікові години. Окрім того, шахтарям необхідно максимально наростити видобуток вугілля, аби не допустити зриву постачання електроенергії. Важливим також залишається своєчасний розрахунок за енергоносії.

– Нам необхідно максимально використати наші внутрішні ресурси, продовжити переведення котелень на резервні види палива тощо. Економія енергоносіїв, вчасний розрахунок, програми енергозбереження – це основа енергетичної безпеки Волинської області. Тому енергетична безпека волинян знаходиться в руках самих же волинян, – зазначив Володимир Петрович.

Нагадаємо, кількома днями раніше голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик спільно з народним депутатом України Ігорем Лапіним звернулися до центральних органів державної влади щодо активізації видобутку вугілля на волинських та львівських шахтах як альтернативи закупівлі ресурсу з копалень непідконтрольних територій, а також із метою посилення заходів захисту економічної самостійності України.

Окрім того, розглянули питання про перебіг опалювального сезону 2016-2017 років на території області та про стан розрахунків за спожиті енергоносії населенням, державними організаціями та комунальними установами.

 

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації