Від заготівлі лісової продукції місцеві громади Волині отримали майже півтора мільйона гривень

13.07.2018

Надходження від заготівлі ягід та іншої другорядної лісової продукції на Волині склали майже 1,5 мільйона гривень. Зокрема, у місцевих бюджетах області - майже 1,2 мільйона гривень рентної плати за спецвикористання лісової продукції А загалом сума отриманих громадами коштів від заготівлі у 2,6 рази перевищує аналогічні показники минулого року.

«Тож нинішній заготівельний сезон переконує, що лісові ресурси  залишаються важливим джерелом додаткових бюджетних надходжень в області. А щоб громади отримали всі передбачені законом податки, органи ДФС забезпечують належний контроль  за виконанням податкових зобов’язань заготівельниками лісових ресурсів», - наголошує начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Керівник волинських фіскалів розповіла, що у червні відбулася робоча зустріч фахівців  ДФС в області з представниками заготівельного бізнесу.

«Ми не лише поінформували  про основні вимоги чинного податкового законодавства щодо сплати податків в процесі заготівлі, а й домовилися про негайне інформування про факти самовільної заготівлі лісової продукції без дозвільних документів та сплати податкових зобов’язань. Маємо підстави вважати, що перебіг заготівельного сезону на Волині, зокрема ріст надходжень, свідчать про належний рівень його організації», - підкреслила Світлана Савчук.

Тим часом, фахівці територіальних органів ДФС у Волинській області в процесі контролю за заготівлею лісових ресурсів у складі комісій та робочих груп взяли участь у  20 рейдах та обстеженнях 73 пунктів прийому продукції, що проводилися на території районів, де заготівля здійснюється найбільш активно.

В Головному управлінні ДФС у Волинській області нагадують, що, окрім рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів, заготівельники повинні сплачувати ПДФО та єдиний податок. Важливо, що єдиний податок, рента та частина ПДФО зараховуються до бюджетів громад, на території яких заготовляють дари лісу.

Відділ організації роботи ГУ ДФС  у Волинській області

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики