Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон оглянув волинські дороги

04.08.2017

Відновлення дорожньої інфраструктури – один із основних пріоритетів роботи Уряду. Тож дороги, що ремонтуються за кошти від перевиконання митних платежів Волинською митницею ДФС, оглянув Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон у рамках робочої поїздки на Волинь сьогодні, 4 серпня 2017 року.

– Мені в черговий раз дуже приємно бути на Волині, я з великою повагою і відповідальність завжди приїжджаю у Волинську область. На сьогоднішній день і з перших днів своєї роботи Уряд задекларував і визначив ті пріоритети, над якими ми на сьогоднішній день працюємо. Хотів би нагадати, що в Україні біля 170-ти тисяч кілометрів складають державні дороги. І на початок нашої роботи більше 90 відсотків доріг потребували ремонту. Ми прекрасно розуміємо, що одночасно виконати ті обсяги, які потрібно для відновлення українських доріг досить важко, але ми обіцяємо, що крок за кроком працюватимемо, аби завдання і пріоритети відновлення доріг були виконані. В минулому році на ремонт українських доріг було виділено біля 10-ти мільярдів гривень. В цьому році ми прогнозуємо, що буде залучено і виділено із усіх рівнів бюджетів біля 30-ти мільярдів гривень. І один із об’єктів, на якому ми знаходимося – це дорога «Львів-Радехів-Луцьк», це приклад як Уряд свої пріоритети реалізовує в життя, – зазначив Володимир Кістіон.

Відтак, варто відзначити, що на Волині так званий «митний експеримент» виявився успішним, адже сьогодні відбулось відкриття автомобільної дороги Н-17 «Луцьк-Радехів Львів», яку розпочали ремонтувати у 2015 році. Загалом на реконструкцію автошляху витрачено близько 408 млн грн.
Загалом, як відзначив Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, «митний експеримент» показав себе досить добре як в рамках держави, так і у Волинській області зокрема. І дорога «Львів-Радехів –Луцьк» цьому підтвердження.

– Дорожня Волинь виглядає дуже добре на теренах нашої держави. Є біля десятка регіонів, які максимально ефективно використовують ті можливості, які є на сьогодні в плані відновлення дорожньої інфраструктури. І одне із перших місць в рейтингу ефективності використання коштів на відновлення доріг посідає Волинська область. Львів, Волинь, Вінниця, Івано-Франківськ – це ті області, які досить якісно проводять дані роботи, – відзначив Володимир Кістіон.

Разом із цим, поцікавився і думкою місцевих жителів села Чарукова, що у Луцькому районі, де проходило урочисте відкриття. Своїми думками з цього приводу поділилась Чаруківський сільський голова Жанна Пудлік:

– Ми розглядаємо сьогодні наше селище як такий інвестиційний майданчик, тому що тепер у селі є перспективи, збільшився рух транспорту, цікавляться ті, хто їде на Львів, в тому числі інвестори, тому що тут є рух і можна швидко доїхати як до Львова, так і до Луцька. І в нас вже є деякі пропозиції за рахунок того, що вже є хороша траса. До цього долучилась і сільська рада, зокрема було виділено 35 тисяч на облаштування зупинок у минулому році і цього року нам дала районна рада, тож ми спільно завершували ремонт і облаштування зупинок.

Не оминули увагою і питання збереження та утримання відновлених доріг. Зокрема обговорено заходи, які вживають в області, аби вберегти відремонтовані дороги. Сьогодні на трасі «Луцьк-Радехів-Луцьк» в селі Гірка Полонка працює один габаритно-ваговий комплекс, з роботою якого ознайомився Віце-прем’єр-міністр. Однак, за словами начальника Служби автомобільних доріг у Волинській області, таких комплексів для області треба принаймні 9, тож наразі вже відбуваються тендери на закупівлю 3-х вагових комплексів. Та разом із цим, прозвучало прохання допомогти в цьому і на центральному рівні.

Окрім цього, на переконання голови облдержадміністрації Володимир Гунчик, необхідно вживати й інших заходів, а саме в частині співпраці з місцевими бізнес структурами. Тож Володимир Гунчик звернувся з проханням підтримати ініціативу щодо підписання меморандумів.

– Волинь виходить із ініціативою до Уряду з проханням підтримати нас в частині того, що між Службою автомобільних доріг, обласною державною адміністрацією і дорожньою інспекцією між перевізниками і відправниками вантажів сьогодні ми почали підписувати меморандуми. Вже 15 меморандумів підписано і суть меморандумів заключається в тому, що сторони беруть на себе відповідальність за не перевантаження вантажів, збереження дороги, щоб ті кошти, які вкладаються сьогодні із Державного і місцевих бюджетів були ефективно використані. Я вважаю, що сьогодні система контролю повинна бути трьохрівнена: жорсткий адміністративний контроль, який проводить трансінспекція, контроль, який проводить патрульна служба і ініціатива місцевих бізнес структур і влади, які разом дбають про збереження доріг і ефективне використання коштів, що з їхніх же податків вкладаються у дороги, – наголосив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Також Володимир Кістіон оглянув ще одну дорогу державного значення – Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне, яка ремонтуватиметься за митні кошти. Варто зауважити, що роботи на дорозі вже тривають, а тому Володимир Олексійович, перш за все, поцікавився графіками виконання робіт та коли вони завершаться. Так стало відомо, що основні роботи планують завершити до жовтня місяця 2017 року. Тут слід додати, що Віце-прем’єр-міністр запевнив, що область може розраховувати на підтримку з боку Уряду, в тому числі фінансову. Адже за його словами, за прогнозами на 2017 рік за рахунок перевиконання митних коштів додатково долучать на ремонт українських доріг більше 13-ти мільярдів гривень. На сьогоднішній день за 7 місяців фактичні надходження за рахунок перевиконання від митних платежів складають більше 8-ми мільярдів гривень.
Дані щодо Волинської митниці, своєю чергою, повідомив начальник Волинської митниці ДФС Віктор Кривіцький.

– Волинська митниця вперше долучилась у 2015 році і на сьогодні вже 700 мільйонів гривень вже спрямовано на дороги. За 2017 рік ця сума становить 479 мільйонів гривень. До кінця року плануємо залучити 800 мільйонів гривень. Таким чином працюємо над тим, аби громада також це відчула, – зазначив Віктор Кривіцький.

Тож на завершення робочої поїздки Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон побажав триматись запланованого графіку та спрацювати не гірше, як у минулому році.

 

 

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації