В районі триває акція "Збережемо первоцвіти разом!"

22.03.2019

 З метою збереження квітів-первоцвітів щорічно в лютому-березні в Україні проводиться масова Всеукраїнська екологічна акція з охорони ранньоквітучих  рослин «Первоцвіт». Завдання природоохоронної акції – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів; потрібно навчити дітей відчувати та оберігати цю надзвичайну красу та формувати у підростаючого покоління природоохоронні навички, прищепити елементарні поняття екологічної культури.

Педагоги, вихованці  районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді  активно долучились до участі у акції по збереженню ранньоквітучих рослин- первоцвітів. В закладі організовано різноманітні заходи: усний журнал «Весняні первоцвіти»,  екологічний захід «Збережемо первоцвіти- перші помінці весни», тематичні заняття «Бринить струною гілочка весни», «Золоті ключики весни», «Як приходить весна», «Різноманітність весняних квітів, значення їх для людини», конкурс знавців «Весняні квіти в міфах та легендах», пізнавальні  екологічні  ігри «Вісники весни», «Будь природі другом», «Впізнай рослини- первоцвіти» та ін.  Юні екологи  підготували  листівки-звернення  на захист первоцвітів, пам’ятки природолюба «Збережемо первоцвіти»,  провели «Хвилинку  майстра» - виготовляли первоцвіти з кольорового паперу, пластиліну, бісеру тощо.        

21 березня 2019 року  в  закладі в  рамках акції відбулась цікава  зустріч вихованців та  педагогів закладу,  учнів міської четвертої школи з  працівниками еколого- освітнього та рекреаційного відділу   КНПП  «Цуманська  пуща»  Романом  Слободяном  та Максимом Нечипоруком, які   провели  заняття екологічних знань «Збережемо первоцвіти». Метою якого  є залучення учнівської молоді до вивчення проблеми збереження першоцвітів, ознайомлення з рідкісними та зникаючими видами рослин, які занесені до Червоної книги, привернення уваги до охорони ранньоквітучих рослин.  

Присутні почули багато пізнавальної,  цікавої  інформації про ранньоквітучі рослини, переглянули презентацію про  весняні первоцвіти:  їх різноманітність, поширення, екологію,  значення в природі, охорону, адже   більшість первоцвітів занесено до Червоної книги України. На території  України налічується  33 види первоцвітів,  але  у найближчі роки  може  зникнути  більш ніж 20 видів ранньоквітучих рослин, якщо не припинити  їх  масове знищення.  Це означає, що  первоцвіти  ні в якому разі не можна зривати, а тим більше купувати на стихійних ринках. Зокрема, за незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачено штраф від 1700 до 3655 грн з конфіскацією рослин.

Закликаємо  всіх небайдужих  до долі  природи: не руйнувати місця зростання первоцвітів; не зривати первоцвіти під час цвітіння; не купувати їх, тоді первоцвіти не будуть продавати на ринках.

 

 Сподіваємося, що ця акція знайде все більше прихильників, та  надихне людей не зривати, не купувати першоцвіти та подарує можливість милуватися красою цих чудових квітів наступним поколінням.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики