В райдержадміністрації відбулася нарада з головами та землевпорядниками місцевих рад

07.12.2017

Учора, 6 грудня 2017 року, у залі райдержадміністрації відбулася нарада з головами та землевпорядниками сільських,селищних, міської рад та об’єднаних територіальних громад району.

Резервування земельних ділянок для учасників АТО, розробка нормативно-грошової оцінки та встановлення меж населених пунктів району, подання землевпорядниками місцевих рад річної звітності до Держгеокадастру – питання, які обговорювалися в ході наради.  

Виконувач обов’язків начальника Міжрайонного управління у Ківерцівському та Рожищенському районах головного управління Держгеокадастру у Волинській області Іван Лукасюк  наголосив на необхідності налагодження співпраці та діалогу між органами місцевого самоврядування та Держгеокадастром в районі. Проінформував учасників наради про механізм встановлення меж населених пунктів, виготовлення або внесення уточнень до генеральних планів населених пунктів,  розроблення нормативно-грошової оцінки, подання, у визначений термін, викопіювань зарезервованих земельних ділянок для учасників АТО. Закликав голів сільських, селищних, міської рад та голів ОТГ  передбачити у місцевих бюджетах, які розробляються на наступний рік, кошти для виготовлення нормативно-грошової оцінки земель та подати свої пропозиції щодо земельних ділянок, які у 2018 році будуть виставлені на аукціон.

Начальник управління інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації Ірина Куцик ознайомила учасників наради зі змінами внесеними до Положення про управління у жовтні 2017 року.

- Змінами передбачено виконання управлінням інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації функцій з підготовки проектів розпоряджень щодо передачі у власність чи користування земельних ділянок, визначених частиною 3 статті 122 Земельного кодексу України.  Укладання та реєстрація договорів оренди земель щодо суб’єктів, які користуються нею без правовстановлюючих документів або не зареєстрованих в установленому порядку, здійснення моніторингу договорів оренди земель з метою виявлення таких, що не відповідають встановленому чинним законодавством розміру орендної плати також відтепер належить до функцій управління, – сказала Ірина Василівна.  

Також вона наголосила на виконанні до кінця року органами місцевого самоврядування розпоряджень голів облдержадміністрації та райдержадміністрації  щодо проведення інвентаризації земель та оцінки ефективності їх використання.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики