Увага! Пожежонебезпечний період!

05.05.2018

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! В зв’язку з настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду, суха минулорічна рослинність, що залишилась створює пожежну небезпеку для прилеглих територій та будівель. У зв’язку з цим збільшується ймовірність виникнення пожеж та загорань на відкритих територіях, в сільсьгоспугіддях, лісових масивах та торфополях. Основна причина цього – спалювання сухої трави. Вкотре нагадуємо населенню, що спалювання сухої рослинності в більшості випадків стає неконтрольованим і зупинити такі пожежі стає вкрай важко і призводить до серйозних наслідків. 

На території міста Ковеля та Ковельського району на поточний період 2018 року виникло 45 пожеж, внаслідок яких було знищено та пошкоджено 30 будинків та споруд, на ліквідацію яких було витрачено значні кошти.

З метою попередження випадків пожеж на торфовищах, в лісах та населених пунктах внаслідок спалювання посуші та сміття, Ковельський міськрайонний відділ управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Волинській області нагадує, що самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За самовільне спалювання передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. 

В разі виявлення фактів спалювання трави та різного роду сухих залишків – негайно повідомляйте службу 101.

Ківерцівський РВ УДСНС України у Волинській області

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики