Урочистості до Дня Соборності та Свободи України

21.01.2013

У приміщенні  центру дитячої та юнацької творчості відбулися урочисті збори з нагоди Дня Соборності та Свободи України за участю представників апаратів районної державної адміністрації та районної ради, трудових колективів, лідерів політичних партій та громадський організацій, духовенства та громадськості.

 З вітальною доповіддю виступив голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник. Ківерчан привітали також голова районної ради Михайло Марчук, міський голова Володимир Жгутов, заслужений учитель України, громадський діяч, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня Олеся Ковальчук, учениця міської загальноосвітньої школи №4 Ольга Марчук.

 Хвилиною мовчання вшановано пам’ять  ініціаторів і безпосередніх творців Акту Злуки, а також всіх, хто поліг за незалежність і соборність нашої держави. Від учасників урочистих зборів було покладено корзини квітів до пам’ятного знаку “Борцям за волю України” і пам’ятного знаку “Жертвам голодоморів та політичних репресій” в міському парку та до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.

“Сьогодні ми складаємо шану мудрості, далекоглядності і патріотизму політичних лідерів тої пори, ініціаторам і безпосереднім творцям Акту Злуки. Ідея соборності українських земель, духовного єднання людей на основі свободи, толерантності, демократії, віри, терпимості не менш актуальна, як тоді, у далекому 1919 році.

Ми працюємо на розвиток рідного краю, такий, у якому кожен наш громадянин мав би шанс і можливість працевлаштуватися, навчати здорових дітей, гідно зустріти старість і впевнено протистояти хворобам, кризам та іншим людським негараздам.

У  відповідальний для України час ми не маємо права на сварки, з’ясування стосунків. Україна має реальну можливість побудувати заможне суспільство та конкурентоспроможну економіку. Свобода, незалежність, соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні” – зазначив у своїй доповіді Зіновій Колісник.

Завершились урочистості святковим концертом. Порадували присутніх своїми виступами народна аматорська хорова капела “Просвіта”, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль “Свічадо”, народний аматорський чоловічий квартет “Жайвір” та народний аматорський чоловічий ансамбль “Волиняни”.

Також, представники нашого району 22 січня візьмуть участь у святкових урочистостях з нагоди Дня Соборності та Свободи України у місті Києві та обласному центрі.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю