У Цуманській ОТГ вручили ключі від соціального житла статусним дітям

07.02.2018

 Одним з найперших своїх обов’язків виконавча влада району та органи місцевого самоврядування вважають захист житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З метою забезпечення житлом цієї найбільш вразливої категорії населення 7 лютого 2018 року  голова Ківерцівської районної державної адміністрації Валерій Ткачук, його заступник Яна Церкевич, голова районної ради Василь Хмілевський, начальник служби у справах дітей РДА Наталія Скубій, спеціалісти Служби та голова Цуманської ОТГ Анатолій Дорошук урочисто вручили ключі від придбаного соціального житла дітям-сиротам Олені Мельник та Люфту Миколі.  

 Великий трьохкімнатний будинок з кухнею, побутовими приміщеннями, надвірними будівлями -  соціальне помешкання вартістю 750 000 грн (загальною площею 106.4 кв. м)  придбали за рахунок співфінансування обласного (375 тис грн.), районного (200 тис грн.) та Цуманського селищного бюджетів (175  тис грн.). Господарі залишили в будинку необхідні меблі, господарський інвентар.

Керівники району, селищної ради привітали Олену та Миколу з вагомою подією у житті молодих людей та побажали, аби у новому житлі  у них все складалося якнайкраще, Бог давав міцне здоров’я, щастя та добробут.

 - Бажаю вам жити у злагоді, постійно працювати над власним розвитком, досягнути успіху у житті та створити власні сім’ї, щоб Господь дарував щастя, добробут та побільше гарних подій у житті. Влада району, Цуманської ОТГ, сусіди і родина завжди допоможуть, - сказав голова РДА Валерій Ткачук.

 Зі слів голови Цуманської ОТГ Анатолія Дорошука будинок планують поділити на дві рівноцінні половини з окремими входами. Перші власники передали і велику земельну ділянку. Є можливості для життя і для ведення господарства.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Наталія Скубій побажала здійснення мрій і висловила надію, що у власному куточку нових господарів в подальшому буде лунати дитячий сміх і панувати мир та злагода. 

Опікун Миколи - Микола Крикота подякував представникам влади і запевнив, що через рік, після закінчення навчання в Старовижівському ліцеї, хлопець приїде у власну домівку, а опікуни будуть допомагати  у всьому. Дякували за такий подарунок і родичі Олени.

 Голова РДА Валерій Ткачук пообіцяв допомогти юнаку  з працевлаштуванням. Аселищна рада підтримає Олену, яка незабаром стане мамою.

Довідково

На службу у справах дітей покладено функції щодо захисту житлових прав дітей, а на виконання вимог  п. 61 Постанови № 866 - ведення обліку нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З метою захисту їх житлових та майнових прав, включно до 23 років службою у справах дітей райдержадміністрації  розроблено районну цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2017 – 2021 роки (рішення Ківерцівської районної ради від 26.12.2016 року № 11/14).

Нині на первинному обліку перебуває 157 статусних дітей, і лише 6 з них мають право власності на житло. 142 дітей зареєстровані в житлі опікунів/піклувальників або своїх бабусь/дідусів чи й прадідів, право власності після смерті яких досі не переоформлено (як правило, внаслідок спору між родичами, байдужості або з інших причин) та мають право користування, однак часто таке житло перебуває в аварійному стані або від нього залишається лише поштова адреса.

Саме тому Службою систематично проводиться аналіз потреб забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб по роках та за місцем походження, залежно від того, коли дитина закінчить навчальний заклад, коли повернеться з ПС, ДБСТ, і чи взагалі має бажання повертатися на проживання за місцем свого походження (в деяких ОМС відсутні такі діти, в той же час як в інших їх значна кількість). В результаті проведеної роботи готуються відповідні листи на органи місцевого самоврядування, з метою передбачення ними коштів на придбання соціального житла, листи до законних представників статусних дітей щодо надання необхідних документів для взяття на квартирний облік, а за необхідності - внесення змін до Програм тощо. Так, на даний час проаналізовано потребу в соціальному житлі до 2026 року для 31 статусної дитини та особи з їх числа (Сокиричівська, Дернівська, Покащівська, Озерська, Дідичівська сільські ради, Жидичинська ОТГ), у 9 з них  взагалі відсутнє будь-яке житло, внаслідок ведення батьками неналежного способу життя. Звичайно, показники можуть змінюватися (усиновлення, одруження, продовження навчання тощо).

Крім того, саме до Служби, як до останньої інстанції, звертаються за допомогою особи з числа статусних дітей, які перебувають на квартирному обліку, при виникненні несприятливих обставин проживання на одній житловій площі з батьками, які ведуть асоціальний та аморальний спосіб життя та унеможливлюють спільне ведення господарства, тому, в окремих випадках, і виникає необхідність у терміновому забезпеченні соціальним житлом.

 Службою у справах дітей РДА надається всебічна допомога, як у отриманні документів для взяття на облік статусних дітей, так і пошуку благоустроєного житла, яке перебуватиме на балансі відповідного органу місцевого самоврядування.

У 2018 році планується придбання соціального житла Ківерцівською міською радою для особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування та Сокиричівською сільською радою для статусних дітей та осіб з їх числа.

      

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики