Стати Миколаєм може кожен

19.12.2012

 

Сьогодні вранці чемні дітки, а також дорослі, знайшли під подушками подарунки від святого Миколая. Тож відтепер новорічно-різдвяні свята вже розпочалися. Щороку у ніч на 19 грудня добрий дідусь Миколай роз’їжджає на своїх санах від хати до хати і залишає гостинці. А батьки суворо оберігають таємницю, створюючи казку для своїх дітей.

Образ святого Миколая водночас і релігійний, і казковий, а також історичний та в дечому міфічний. Він один з улюблених святих у християн. Його вшановують двічі на рік: 22 травня і 19 грудня.

Відроджуючи українські традиції, цього року до Дня Святого Миколая, служба у справах дітей райдержадміністрації, відділ молоді та спорту районної державної адміністрації та відділ культури і туризму райдержадміністрації вже традиційно організувала театралізоване дійство в районному Будинку культури ім. М.П. Ковальова для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей з багатодітних родин, дітей-інвалідів за участю заступника голови райдержадміністрації Євгенія Зубенка, заступника голови районної ради Андрія Киричука та міського голови Володимира Жгутова.

Як належить, будь-яке свято розпочали молитвою до Святого Миколая священослужителі Свято-Покровського собору УПЦ КП, яку очолює благочинний о. Іван Семенюк та Свято-Миколаївського храму УПЦ, благочинний о. Олександр Кондратюк та настоятель громади української греко-католицької церкви о. Августин Запоточний, які +вручили свої подарунки.

На святі, від якого із самого початку віяло непередбачуваністю та загадковістю, в очах дітей – головних дійових осіб заходу – благодійники, що не поскупилися на гарні несподіванки, виглядали справжніми чарівниками.

Після вистави діти розповідали вірші про св. Миколая, танцювали разом із ним та іншими учасниками вистави, пригощалися солодощами.

Отже, свято вдалося. Емоції переповнювали як дітей, так і тих, хто цього дня дав їм змогу повірити у казку, зробив дітей на мить щасливішими. Святий Миколай своїм життям ніс не матеріальне, а духовне благо для людей. Важливо було пояснити дітям сутність свята, а також розвіяти міф про те, що Св. Миколай є подобою Діда Мороза чи Санта Клауса, бо, на відміну від останніх, Миколай реальна людина – свята, яка творила добро і своїми діями спонукала інших.

Лишається сподіватися, що наступного року цей захід об’єднає ще більшу кількість благодійників. Адже що може бути кращим, ніж творити дива та бачити щасливі дитячі оченята.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю