Стан соціального захисту осіб, які потерпіли від наслідків аварії на ЧАЕС

13.02.2020

Станом на 1 січня 2020року на обліку в управлінні  перебувало 1382 громадян, потерпілих від  наслідків аварії на ЧАЕС з них:

29 – учасників ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії;

69 - учасників ліквідації аварії на ЧАЕС 2 категорії;

559 -  громадян   потерпілих  від аварії на ЧАЕС 3 категорії;   

19 - дружин померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС;

703 - дітей  потерпілих від аварії на ЧАЕС;

3 – дитини-інваліда, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Кошторисні призначення в 2019 році для виплати  пільг, громадянам   потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС становили 669,2тис.грн.. З них  на компенсаційні виплати - 350,6 тис. грн, на пільги на медичне обслуговування громадян,  потерпілих від аварії на ЧАЕС - 230,1тис. грн, на санаторно-курортне оздоровлення - 88,5тис.грн.

Так, за 2019рік по 7 напрямках  економічної класифікації  для відшкодування потреб громадян,  потерпілих від аварії на ЧАЕС виділено достатньо коштів,  кредиторської заборгованості не рахується.

Достатньо було виділено коштів на пільгове медичне обслуговування  та на зубопротезування громадян, потерпілих від аварії на ЧАЕС. Цією послугою скористалися 138 громадян.

Санаторно-курортним оздоровленням мають право скористатися громадяни потерпілі від аварії на ЧАЕС 1 категорії. Проте, на потреби з санаторно- курортного оздоровлення виділено 49 % від потреби оздоровитися в санаторно-курортних закладах. Так, в 2019  році оздоровилось 10 громадян 1 категорії та 1 путівка була надана матері і дитині-інваліду, інвалідність якої пов'язана з наслідками аварії на ЧАЕС. Путівки надавались в санаторії Трускавця, Моршина та місцеві санаторії  Лісова пісня і « Пролісок».

Управління соціального захисту населення