Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне, - Юліан Таранчук

01.02.2018

31 січня 2018 року відбулося виїзне засідання робочої групи з питань дотримання чинного законодаства щодо виплати заробітної плати більше мінімальної та легацізації найманої праці, яку очолює перший заступник голови райдержадмінітсрації Юліан Таранчук.

З метою перевірки суб’єктів господарювання робоча група здійснила виїзд до Сильненської сільської ради. 

Одним із пріоритетних напрямів роботи податкової служби у Ківерцівському районі та управління соціального захисту населення РДА є контроль за дотриманням працедавцями трудового законодавства. Тобто своєчасна та у повному обсязі виплата заробітної плати, боротьба із виплатами «в конвертах». Адже,  якщо роботодавець подає звіт із даними про виплату заробітної плати своїм працівникам на мінімально допущеному рівні, то в такому випадку висновок може бути лише одним – і роботодавець і його працівник порушують трудове законодавство.

Перший заступник голови райдержадміністрації Юліан Таранчук наголосив, що легалізація трудових відносин і дотримання виплати заробітної плати не нижче мінімального рівня – проблема, яку слід  вирішувати спільними зусиллями. У Ківерцівському районі створена та працює робоча група з питань контролю за дотриманням трудового законодавства. До складу робочої групи входять представники: районної державної адміністрації, державної податкової інспекції, правоохоронних органів. Основними завданнями районної робочої групи є забезпечення легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. 

Заступник  начальника – начальник   Ківерцівського відділення Луцької об’єднаної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби України у Волинській області Оксана Гупало повідомила, що підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. На даний час встановлено порушення 27 суб’єктами господарювання у Ківерцівському районі. З ними проводиться відповідна робота.

- Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Негативні наслідки не укладання трудових відносин, виплати «заробітної плати в конвертах» відчувають як самі роботодавці, працівники так і члени територіальних громад та суспільство в цілому. Використання нелегальних трудових відносин призводить до ненадходжень податків до місцевих бюджетів та, відповідно, не надходять кошти на реалізацію програм соціально-економічного розвитку району, - відзначив голова робочої групи Юліан Таранчук.

Довідково

З першого січня 2018 року розмір штрафу за одного неоформленого працівника сягає 111 тис. 700 грн.

Використання найманої праці без оформлення трудових відносин призводить до позбавлення працівника: гарантованого розміру заробітної плати; права на оплачувану відпустку, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами; права на оплату лікарняного; права на достроковий вихід на пенсію, якщо ви працюєте в шкідливих умовах праці; права на скорочений робочий день, тиждень, якщо ви працюєте в шкідливих умовах праці; права не працювати у вихідний і святковий день; права на допомогу по безробіттю; права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань; права на зарахування виробничого стажу; права на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики