Питання безпеки – на контролі в голови облдержадміністрації

02.02.2018

Упродовж тижня члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в області працювали над розробкою Плану реагування органів управління та сил цивільного захисту Волині у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій. Адже саме таке завдання перед ними поставив голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик під час попереднього засідання. Нині ж, 1 лютого 2018 року, учасники чергової зустрічі комісії ТЕБ та НС працювали над внесенням корективів до документу.

На початку заходу начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Олександр Блащук повідомив, що усі райдержадміністрації, виконавчі комітети міських рад, структурні підрозділи облдержадміністрації, а також окремі установи та підприємства надали інформацію про наявність сил і засобів, які можуть бути використані та задіяні у разі можливого виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із погіршенням погодних умов в осінньо-зимовий період. Зазначені матеріали й увійшли до основної частини плану та дали можливість зрозуміти, якими ресурсами володіє область на випадок таких стихійних лих.

Заслухавши інформацію керівника згаданого вище структурного підрозділу, Володимир Гунчик наголосив, План реагування повинен містити кілька розділів. На разі, варто працювати над першим із них, котрий зазначатиме порядок дій при виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних із метеорологічними явищами в осінньо-зимовий період, як-от, сильні снігопади, хуртовини та налипання снігу, виникнення ожеледиці та утворення снігових заметів. У наступному розділі слід обумовити заходи, котрих вживатимуть органи влади та місцевого самоврядування під час паводків.

– План має постійно нарощуватися, – підкреслює керівник найвищої виконавчої гілки влади. – У майбутньому це допоможе нам уникнути зайвої паперотворчості. Адже не доведеться щоразу створювати новий, а тільки доповнювати його необхідними частинами. До прикладу, щодо порядку дій у випадках пожеж, буревіїв, погіршення загальної епідеміологічної ситуації, техногенних катастроф тощо.

Відтак, Володимир Гунчик доручив упродовж наступних кількох тижнів профільним структурним підрозділам облдержадміністрації, а також управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в регіоні доопрацювати інформаційні матеріали та завершити формування першого й другого розділів плану: реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з ускладненням погодних умов в осінньо-зимовий період та виникненням паводків.

Окрім цього, на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в області говорили про необхідність здійснення аналізу технічного стану закладів освіти, лікарень та санаторіїв області, моніторингу нинішньої ситуації навколо Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод», а також ужиття заходів щодо запобігання поширення африканської чуми свиней у літній період.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації