Про стан призначення субсидій населенню району

23.02.2017

Про призначення субсидій жителям району на засіданні колегії райдержадміністрації інформувала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Валентина Розум.

Зокрема, вона розповіла про те, що у 2016 році призначено житлову субсидію 13020 домогосподарствам району, що становить 65 відсотків  від загальної кількості домогосподарств, з них 5961 домогосподарство у міській місцевості (46%), 7059 у сільській. Слід відмітити, що у порівнянні з минулим періодом  кількість отримувачів субсидій зросла у 6 разів.

Найбільша питома вага таких домогосподарств у місті Ківерці, смт. Цумань, смт. Олика, Жидичинській, Прилуцькій і Дернівській сільських радах. Дещо нижчі показники по Дубищенській, Карпилівській, Тростянецькій та Завітненській сільських радах. Головна причина такої ситуації у відсутності природного газу на даній території.

Також спостерігався помісячний ріст нарахувань за призначеними субсидіями за рахунок збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги двічі зростали тарифи на електроенергію, двічі на каналізацію і один раз на газ природний.

Загальна сума нарахованих коштів організаціями – надавачами  комунальних послуг за минулий рік становила 93,5 млн. гривень. При цьому, заборгованість з державного бюджету на надання житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг становила 47,4 млн. гривень. На сьогоднішній день дана заборгованість  зросла і становить 68,0  млн. гривень.

Середньомісячний розмір субсидії на одне домогосподарство у поточному році склав 2480 гривень в місяць на протязі всього опалювального сезону.

За призначенням субсидії на тверде паливо та скраплений газ у 2016 році звернулось 2716 ківерцівських родин (на 12% більше у порівнянні з попереднім роком). Сума призначених готівкових субсидій за рік становила 6,8 млн. гривень. Заборгованості по виплатах на даний час немає. Середній розмір готівкової субсидії на тверде паливо і скраплений газ становить 2450 гривень на домогосподарство в рік, що на 10 відсотків  вище відповідного періоду минулого року за рахунок зростання цін на електроенергію та тверде паливо.

З метою раціонального використання державних коштів відділом державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення була проведена масштабна робота по верифікації доходів громадян, виявленню заявників, які здійснили купівлю товарів на суму понад 50 тисяч гривень, невірно вказали зареєстрованих в домогосподарстві осіб, або ж невчасно попередили управління соціального захисту населення про зміни у складі сім’ї. В результаті проведеної роботи 18 заявникам призупинено виплату субсидій, 3 припинено субсидію і зроблено перерахунок та повернуто до бюджету 33,9 тис. гривень.

Окрім того, на комісії з питань соціального захисту населення та призначення субсидій на житлово-комунальні послуги розглянуто заяви 27 одиноких та одиноко проживаючих громадян району з проханням збільшити норму використання газу при призначенні житлових субсидій. В результаті проведення обстеження умов проживання вищевказаних родин було прийнято рішення про збільшення норми використання газу.

Валентина Андріївна зупинилася й на основних проблемних питаннях, які виникають при призначенні субсидій за спрощеною процедурою. Зокрема, заяви, що надходять від громадян поштою в багатьох випадках заповнені не вірно, відсутні окремі відомості в заявах і номер контактного телефону, що значно сповільнює процес обробки заяв; неналежний погосподарський облік у домогосподарствах (особові рахунки відкриті на різних членів сім’ї, склад зареєстрованих осіб у господарствах не відповідає задекларованим у заяві особам); справи з помилковими індентифікаційними кодами не проходять перевірку державної фіскальної служби.

Значно сповільнює процес призначення субсидій прийняття 27 квітня 2016 року Постанови Кабінету Міністрів України №319 “Про внесення змін до деяких постанов КМУ”, згідно якої з 01 травня 2016 року субсидії призначаються без урахування пільг, тобто кожне домогосподарство має право або на субсидію, або на пільги. Складність полягає в тому, що у багатьох випадках субсидії оформляють на одного члена сім’ї, а пільгами користується інший.

На завершення своєї доповіді посадовець зауважила, що управління соціального захисту райдержадміністрації у 2016 році з питань призначення субсидій жителям району спрацювало ефективно, що дозволило зайняти ключові позиції в області, щодо рівня охоплення населення житловими субсидіями.

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики