Про соціальний захист людей з особливими потребами розповідали на семінарі в РЦЗ

04.12.2018

В  рамках Всеукраїнської декади зайнятості осіб з інвалідністю в Ківерцівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості пройшли семінари  30 листопада  та 3 грудня 2018 р. за участю осіб з інвалідністю до яких долучились соціальні партнери служби зайнятості:представники УПЗН Ківерцівської РДА, Ківерцівського відділу бюро надання безоплатної правової допомоги та Рожищенського об’єднаного управління ПФ України. 

Учасників семінару ознайомили зі спектром соціальних послуг та можливостями працевлаштування. Головним акцентом при вирішенні проблем працевлаштування осіб, які потребують додаткових соціальних гарантій, є підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.Пошукачі роботи дізналися про умови організації профнавчання та можливості отримання профорієнтаційних послуг у центрі зайнятості задля визначення професійних нахилів і здібностей до оволодіння професіями.

Пошукачі роботи  отримали роз’яснення щодо змін в пенсійному законодавстві, зокрема, про умови нарахування пенсійних виплат, мінімально необхідний страховий стаж, а також про порядок призначення пенсії за інвалідністю, про право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками згідно  Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", про можливість отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає надання правової інформації; юридичні консультації; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних).

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики