Про організацію в районі громадських та інших робіт тимчасового характеру

15.05.2018

Робота районної служби зайнятості впродовж 2018 року спрямована на проведення активної політики зайнятості населення, зокрема і в сфері організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру. Питання організації таких робіт віднесено також до одних із основних Програми зайнятості населення району. Хоча процеси, які відбуваються в фінансово-економічній сфері держави звичайно мають певний вплив на ринок праці району, але виконання заходів передбачених Програмою зайнятості населення району цього періоду сприяло виконанню показників тимчасової зайнятості.

.Як поінформувала в.о. директора-начальник відділу надання соціальних послуг  Ірина Кузьмінська, з метою організації та проведення в 2018 році в районі громадських робіт та на виконання Закону України "Про зайнятість населення" за поданням Ківерцівського районного центру зайнятості прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації від 12 грудня 2017 року № 423 "Про організацію проведення громадських робіт у районі на 2018 рік" яким затверджено види громадських робіт, які є видом суспільно-корисних робіт в інтересах територіальних громад.

Відзначу Цуманську ОТГ, Жидичинська ОТГ, Олицьку селищну, Грем'яченську, Жорнищенську, Озерську, Суську, Журавичівську, Тростянецьку, Дернівську, Сильненську, Звірівську, Омельненську сільські ради які протягом 2018 року виділили кошти на організацію та проведення громадських робіт.

Станом на 01.05.2018 року на громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру центром зайнятості працевлаштовано – 178 осіб з числа безробітних. З числа цих безробітних 56 взяли участь в громадських роботах, 122 – в тимчасових.

Фінансування робіт тимчасового характеру, в яких брали участь безробітні, здійснювалось за рахунок коштів фізичних осіб – підприємців, а також підприємств, установ та організацій району. На організацію та проведення громадських робіт в 2018 році станом на 01.05.2018 року використано 110,1 тис.грн., в тому числі 55,1 тис.грн. з місцевих бюджетів, 55,1 тис.грн. з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. До громадських робіт в 2018 році залучали безробітних Цуманська ОТГ, Олицька селищна, Жорнищенська, Озерська, Суська, Грем'яченська, Журавичівська, Тростянецька, Дернівська, Сильненська  сільські ради. Безробітні здійснювали суспільно-корисні громадські роботи в сферах благоустрою населених пунктів та комунальних об'єктів соціальної сфери, ремонту закладів соціально-культурного призначення, тощо.

Безробітні, які брали участь в роботах тимчасового характеру, виконували підсобні роботи та роботи пов'язані з сферами торгівлі, побутового обслуговування, ресторанного господарства, роботи в сільськогосподарській галузі, тощо.

З метою популяризації тимчасової зайнятості районною службою зайнятості постійно проводяться семінари та інші профорієнтаційні заходи. Так з початку поточного року центром зайнятості проведено 8 таких заходів, в яких взяли участь 84 безробітних.

Продовжується практика проведення міні-ярмарок та ярмарок вакансій, зустрічей роботодавців з незайнятим населенням, в тому числі і з питань організації та проведення громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. З початку року проведено 7 міні-ярмарок, в яких взяли участь 62 безробітних.

Інформація про переваги тимчасової зайнятості періодично висвітлюється в засобах масової інформації, на web порталі державної служби зайнятості та на інтернет сторінці Ківерцівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості в соціальній мережі Фейсбук. Робота щодо стимулювання організації громадських та інших робіт тимчасового характеру районною службою зайнятості продовжується.

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики