Про екстрену допомогу

07.02.2013

На виконання Закону України "Про екстрену допомогу" рішенням  Волинської обласної ради від 25.01.2013 №16/2 в області утворюється  комунальний заклад «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на правах юридичної особи.

Центри утворюються шляхом реорганізації усіх існуючих підрозділів служб швидкої медичної допомоги і медицини катастроф та їх об'єднання у єдину потужну оперативно-диспетчерську службу. Вся інформація з території буде надходити в один центр, що виключить принцип  прописки  у  наданні  медичної  допомоги. Часто бувають  випадки, коли бригада знаходиться в межах10-20 хвилин доїзду до сусіднього села, але то – інший район, інше фінансування, інший облік, і ця машина не їде. Тому вкрай необхідно,аби система була централізована, щоб не залежала від проблем певних  територій і стала однаково доступною для мешканців міста і села. Єдина диспетчерська служба, оснащена сучасною технікою, контролюватиме пересування бригад, їхнє місцеперебування для оперативного  забезпечення і чіткого контролю вчасного приїзду "швидкої".

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.09.2012             № 881 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2010 р. № 1149" фінансування служби екстреної медичної допомоги на території Ківерцівського району буде здійснюватись за рахунок коштів обласного бюджету.

Що стосується реорганізації  швидкої  медичної допомоги  в  нашому  районі,  слід  зазначити, що  відділення  працює  в  звичному  режимі  з тим  же  наявним  автотранспортом і  працівниками.  Змінюється  лише  підпорядкування працівників  до Волинського  обласного  центру екстреної медичної  допомоги  та  медицини  катастроф.

Волинською обласною радою прийнято рішення від 26.12.2012 № 15/3 «Про прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області майна», зокрема пунктом 3 надано згоду на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області майна  районних та  міських рад  для забезпечення діяльності комунального закладу "Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", що буде передаватися, згідно з рішеннями районних та міських рад.

За інформацією головного лікаря Ківерцівської ЦРЛ Михайла Слижука

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю