Президент наголошує на важливості розвитку мережі місцевих доріг та транспортної інфраструктури

18.01.2013

Президент України Віктор Янукович наголошує на важливості розвитку мережі місцевих доріг, від яких залежить вчасність приїзду швидкої допомоги, підвіз сільських учнів тощо. Як зазначив Глава держави на засіданні Комітету з економічних реформ, це завдання має «перебувати під постійною увагою» влади.

Президент також висловив переконання, що покращення інвестиційного клімату має дати поштовх для розвитку економіки та створення основи для надання якісніших соціальних послуг.

Одним із важливих завдань у цьому контексті Глава держави назвав залучення інвестора в транспортну інфраструктуру. Йдеться про створення стимулів для того, щоб у цій сфері працювали не лише бюджетні ресурси, а й приватні - з метою розбудови портової інфраструктури, оновлення рухомого складу залізниці, розвитку повітряного сполучення.

Говорячи про надання соціальних послуг, Віктор Янукович наголосив: у цій сфері необхідні нові принципи. Серед них - визначення державою стандартів послуг соціальної сфери, запровадження договірних відносин з надавачами таких послуг, жорсткий контроль їх якості з боку держави та громадськості, передусім - професійних асоціацій.

Окрему увагу Глава держави приділив реформуванню медичної сфери. «Слід завершувати реорганізацію інфраструктури первинної меддопомоги згідно нових стандартів. Сімейний лікар має стати ближчим до пацієнта, а через новий підхід до оплати праці - ще й вмотивованішим до вчасного виявлення проблем зі здоров’ям. Для цього по всій країні мають бути організовані Центри первинної медичної допомоги», - сказав він.

Віктор Янукович наголосив, що всі регіони мають забезпечити нову якість надання екстреної медичної допомоги. «Швидка допомога повинна стати дійсно «швидкою». Відмов у виїзді на виклик не може бути. Має стати реальністю стандарт приїзду бригади до пацієнта у межах 10 хвилин для міста та 20 хвилин для села», - зазначив Президент.

Прес-служба Президента України