Підтримка та розвиток волонтерського руху в районі

19.03.2013

В актовому залі районного центру дитячої та юнацької творчості зібралося понад 100 делегатів зі шкіл району на районний зліт юних волонтерів, присвячений 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, організований керівництвом відділу освіти райдержадміністрації, працівниками методичного кабінету районного  відділу освіти та районного центру дитячої та юнацької творчості.

 Учасників зльоту привітали заступник голови районної ради Андрій Киричук, начальник відділу освіти райдержадміністрації Світлана Бацмай,  голова районної ради Організації ветеранів України Степан Дзвонко, методист районного методичного кабінету відділу освіти Наталія Гмитрук. Також на святі були присутні й інші небайдужі до волонтерського руху люди.

Ціль проведення волонтерського зльоту – це єднання волонтерів – людей, які за покликом серця допомагають тим, хто потребує уваги та розуміння, це обмін досвідом волонтерської діяльності та своєрідна нагорода кращих волонтерів району за їх активну волонтерську діяльність.

“Волонтерство в школах існує ще з “піонерських” часів. Волонтери – це люди, які працюють на благо суспільства, нічого не потребуючи взамін. Основними напрямками діяльності волонтерських формувань є робота з людьми похилого віку, дітьми-сиротами, інвалідами, пропаганда здорового способу життя, профілактика негативних явищ у молодіжному суспільстві, організація дозвілля однолітків, допомога їм у всебічному розвитку, –  розповіла Світлана Бацмай. – “Хочу висловити вдячність всім волонтерам та вчителям, бо насамперед вчителі є наставниками нашої молоді та прикладом для наслідування. Юні волонтери – це наше майбутнє, наша зміна та наші надії на краще життя”.

У своєму виступі Андрій Киричук зазначив – “ Волонтерський рух – це природно, і можливий він тільки у вільному, незалежному демократичному суспільстві. Служіння суспільству виховує громадянські почуття, а волонтерський рух, зокрема, є оптимальною умовою прояву альтруїзму гуманності для самореалізації та самовдосконалення людини будь-якого віку. А для дітей та підлітків головною причиною участі у волонтерській діяльності є можливість самоствердитись, бажання знайти нових друзів, можливість спілкування з ровесниками, можливість набути нових навичок і знань та проведення власного дозвілля”.

Подякував волонтерам за надання допомоги ветеранам та пенсіонерам і голова районної ради Організації ветеранів України Степан Дзвонко.

Дійсно, цьогорічний зліт волонтерів став справжнім святом! Організаторами зльоту була підготовлена цікава програма. Юнаки та дівчата обмінювалися досвідом того, як займатися профілактикою негативних явищ у дитячому середовищі. Зокрема волонтери поділилися зі своїми колегами вмінням проводити тематичні вечори, малювати агітплакати, тощо.

Волонтери, у свою чергу, щиро дякували організаторам за цей чудовий подарунок – районний зліт юних волонтерів та пообіцяли намагатися працювати ще більш активно з метою розвитку волонтерського руху на Ківерцівщині.

Отож, бажаємо нашим волонтерам натхнення і далі продовжувати прекрасний марафон добрих справ.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю