Перший заступник голови РДА Юліан Таранчук взяв участь у зборах жителів Сокиричівської сільської ради

12.04.2018

11 квітня 2018 року у приміщенні ЗОШ І-ІІ ст села Сокиричі відбулися загальні збори жителів Сокиричівської сільської ради. У зібранні взяли участь заступник  голови райдержадміністрації Юліан Таранчук, заступник голови районної ради Тамара Чигрин, депутати районної ради, Ківерцівський міський голова Володимир Жгутов, експерти з децентралізації Волинського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Урбан та Петро Лавренюк.

Відповідно до порядку денного на початку загальних зборів сільський голова Євгенія Мацюк звітувала перед громадою про проведену роботу упродовж 2017 року, зробила акценти на місцевому бюджеті, його надходженнях та видатках, інформувала присутніх про роботу та утримання об’єктів соціальної сфери, а також ознайомила присутніх з перспективами розвитку населеного пункту.

Євгенія Михайлівна позитивно відзначила  роботу депутатів сільської ради, подякувавши їм за активність та ініціативність.

Під час зустрічі представники влади відповіли на запитання мешканців села щодо розвитку населеного пункту, шляхів вирішення  соціальних питань та перспективи територіального об’єднання громадян.

У ході зборів громадянами села Сокиричі було порушено ряд проблемних питань:  відновлення вуличного освітлення, ремонт доріг, водовідведення, облаштування та роботи сміттєзвалища ( біля с. Бодячів).

Також відбулося громадське обговорення добровільного приєднання Сокиричівської сільської ради до Ківерцівсько ОТГ.

- Децентралізація – це, в першу чергу, передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Зрозуміло, що передбачається посилення бюджетної відповідальності через механізм запровадження власних податків та права розпоряджатися ними. Внаслідок реформи децентралізації громади, органи місцевого самоврядування району отримають повноваження, а під повноваження – необхідні ресурси. Органи місцевого самоврядування відповідатимуть за шкільну та дошкільну освіту, охорону здоров’я первинного рівня (амбулаторії, поліклініки), заклади культури, благоустрій, як то освітлення вулиць, стан доріг, громадський порядок, та багато інших важливих повсякденних питань. Контроль за владою на місцях будуть здійснювати самі люди. У законі про місцеве самоврядування обов’язковим є залучення мешканців, членів громади, до спільної роботи. Чим сильнішою буде громада, тим сильнішим буде місцеве самоврядування, - розповіли про перспективи ОТГ представникам громади фахівці Волинського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування.

- При створенні Ківерцівської ОТГ громада матиме можливість освоїти кошти, які даються державою на розвиток інфраструктури об’єднаної громади, - наголосив міський голова Володимир Жгутов. Він розповів про Ківерцівську ОТГ і переваги, які отримають села, які приєднаються до новоствореної громади.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики