Окреслили пріоритети 2018-го

15.01.2018

Серед ключових питань оперативної наради в голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, що відбулася сьогодні, 15 січня 2018 року, підбиття підсумків у частині звітної інофрмації щодо Державного фонду регіонального розвитку, освоєння субвенції з Держбюджету на соціально-економічний розвиток територій, функціонування окремих регіональних програм, утворення об’єднаних територіальних громад та передача відповідних повноважень.

Так, Володимир Петрович нагадав, що кошти так званого соцеконому, які надійшли на рахунки розпорядників у 2017-му році – перехідні, а відтак їх продовжать освоювати і цьогоріч. Продовжує працювати й програма підтримки ОТГ. Наразі, до облдержадміністрації уже надійшов проект постанови Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів та перебуває на обговоренні у профільних службах. Працюють і над реалізацією у 2018-му окремих програм, які фінансуватимуть із Державного та місцевого бюджетів.

- Активно зараз працюємо і над питаннями пільгового перевезення автотраспортом. Навйперше це автобуси, міжміські, приміські маршрути. Аби прийняти рішення і внести пропозиції на сесії обласної ради, досконало аналізуємо кількість пільговиків, якість перевезень, маршрути, - це теж одна із великих соціальних програм. Облдержадміністрація вноситиме на сесії питання, пов’язані із відповідними коштами для оздоровлення членів сімей згиблих учасників АТО. Ми починаємо 2018-ий рік з напрацювання, підготовки і впровадження великого комплексу соціальних програм, – повідомив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.

Окрім того, у 2018-му процес утворення об’єднаних територіальних громад поступово завершуватиметься. Найперше працюватимуть із тими районами, де мало ОТГ, або ж немає жодної. Новоутворені ж громади беруть на себе ряд повноважень та включаються у роботу.

Продовжать у нинішньому році і ремонт доріг державного та місцевого значення. За словами Володимира Гунчика, упродовж 2018-2020 років запланували здійснити ремонтні роботи на основних магістралях області. Серед цьогорічних пріоритетів – завершення ремонту дороги Устилуг-Луцьк-Рівне, покращення туристичної інфраструктури у районі Шацьких озер, завершення напрямку Старовойтове-Адамчуки.

- Зараз розпочалася серйозна робота із місцевими струткурами влади, аби врахувати усі пропозиції перевізників, органів місцевого самоврядування. І що дуже важливо: не фінансувати частково, а серйозно підходити до цілих масивів доріг 20-40 кілометрів. Ремонт потрібно робити комплексно, – зауважив Володимир Петрович.

Разом із тим, голова облдержадміністрації звернув увагу присутніх на необхідність відновлення роботи обласного фонду регіонального розвитку, адже минулоріч, з-поміж 300 проектів, поданих до обласної ради, на суму більше 260 млн грн, реалізували лише близько 20-ти.

- Я вважаю, що до цього питання потрібно повернутись. І ті документи, які готували місцеві органи влади, повинні мати право на життя, а не бути лише на папері, – резюмував Володимир Гунчик.

Поміж тим, керівник найвищої виконавчої гілки влади зазначив: у 2018-му потрібно зосередити увагу на обласних комунальних закладах, які потребують грунтовної підтримки. Окрім того, Володимир Петрович закликав підтримувати соціальні ініціативи, яких нині чимало, адже усі вони спрямовані на покращення добробуту і рівня життя волинян.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації