Окреслено основні вектори розвитку регіону на 2017 рік

14.03.2017

Оперативна нарада у голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, яка відбулася сьогодні, 13 березня 2017 року, охопила ряд важливих питань, котрі стосуються розвитку області у поточному році.

Поряд із бюджетними питаннями, обговорювали й реалізацію інвестиційних проектів та програм 2017-го року,  які фінансуватимуться з використанням коштів Державного фонду регіонального розвитку, обласного фонду та субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Про це розповів заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук.

За словами Сергія Дмитровича, Міністерство регіонального розвитку України вважає доцільним зосередження коштів на інвестиційних проектах,  які стратегічно важливі для регіону в цілому та забезпечують реалізацію реформи децентралізації через підвищення сталого розвитку окремих громад. Левова частка таких проектів репрезентована освітньою та  медичною галузями.

– Інвестиційні проекти повинні відповідати прийнятим регіональним стратегіям та планам їх реалізації, державним будівельним нормам і стандартам, що передбачають реалізацію заходів з енергозбереження будівель і споруд, потреб осіб із обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення, – зазначив Сергій Кошарук.

Не забуватимуть і про перехідні проекти, які знайдуть можливості реалізації у поточному році. Обов’язковою умовою співфінансування залишаються кошти місцевих бюджетів, на рівні не менше 10% від обсягу коштів ДФРР.

– Нині, на загальну потребу в коштах Державного фонду регіонального розвитку подано 76 проектів на суму більше 490 млн гривень. Це проекти охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, комунального господарства, – повідомив Сергій Дмитрович.

З метою своєчасної подачі пропозицій щодо фінансування інвестпроектів за кошти Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році, заявникам , спільно із управління капітального будівництва та архітектури облдержадміністрації, необхідно забезпечити розміщення проектів на он-лайн платформі ДФРР упродовж тижневого терміну.

Стосовно субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення соціально-економічного розвитку окремих територій, виконавча влада на місцях активно напрацьовує механізми співпраці із народними депутатами України від Волині та їх помічниками, аби надані пропозиції проектів так званого соцеконому були сформовані відповідно до чинних вимог. Про узгодження народними депутатами планів розвитку своїх округів із профільними управліннями облдержадміністрації вкотре наголошує і Володимир Гунчик.

–  Я ще раз звертаюся до народних депутатів з проханням прискорити надання в облдержадміністрацію пропозиції щодо об’єктів соціально-економічного розвитку за відповідними округами, – звернувся до народних обранців Володимир Петрович.

За словами Сергія Кошарука, станом на 10 березня на розгляд обласної ради внесено 234 проекти на суму понад 400 млн гривень, серед яких – об’єкти реконструкції та будівництва закладів освіти, медицини, соціально-культурної сфери, об’єкти інфраструктури.

Окрім того, Володимир Гунчик зауважив, що за результатами першого-третього кварталів голова облдержадміністрації вноситиме пропозиції, щодо збільшення обсягу фінансування на соціально-економічний розвиток області із врахуванням перевиконання місцевих бюджетів.

–  За рахунок усіх видів бюджетів у цьому році, ми можемо закумулювалювати близько 2,4 млрд гривень. Відтак, закликаю усіх до продуктивної співпраці та полишити будь-які спекуляції стосовно питань розвитку регіону, – резюмував керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.

Загалом же, Володимир Гунчик закликає владу усіх рівнів, народних депутатів залишити осторонь політичні баталії та інтенсивно попрацювати для покращення соціально-економічного розвитку області у 2017 році із залученням коштів бюджетів усіх рівнів.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації