Найголовніше – безпека людей

20.01.2018

Не встигла Україна оговтатися після нещодавньої негоди, від якої найбільше постраждали Одеська, Черкаська та Чернігівська області, як метеорологи повідомили: днями очікують чергового погіршення погодніх умов. Відтак, сьогодні, 20 січня 2018 року, Віце-прем’єр-міністр–Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко провів у режимі відеоселектору засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Від Волині участь у нараді взяли голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик та його перший заступник Олександр Степанцов, начальники управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Володимир Грушовінчук та Служби автомобільних доріг в області Анатолій Посполітак, а також керівники кількох профільних структурних підрозділів найвищого виконавчого органу влади в регіоні.

Головний аспект, на якому акцентував увагу під час засідання комісії Геннадій Зубко, – необхідність своєчасно скоординувати дії усіх органів влади у регіонах та забезпечити залучення необхідної техніки, аби зреагувати на виникнення надзвичайних ситуацій внаслідок погіршення погодніх умов. Віце-прем’єр-міністр–Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України вважає, що загалом зима – своєрідний тест на профпридатність кожного керівника області й органу місцевого самоврядування. Адже ефективність діяльності посадовця вимірюється не тим, наскільки вчасно він може приїхати на нараду до Києва, а наскільки швидко прибуде на місце проблемної ситуації та що зробить, аби її вирішити.

Володимир Гунчик, своєю чергою, переконаний: не завжди точно вдається передбачити, яку територію циклони охоплять, а яку – ні. Тож, попри те, що на разі потужні снігопади та поривчастий вітер до 25 м/с прогнозують лише у семи областях півдня та сходу України, Волинь працюватиме на випередження.

У зв’язку з цим, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області ініціює проведення у вівторок, 23 січня цього року, засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Володимир Петрович зазначає, що в Одеській та Черкаській областях лише втручання центральних органів виконавчої влади дозволило позитивно вплинути на вирішення ситуації на дорогах, а також із водо- та електропостачання. Місцеві ж структури – не справилися. Тож, передусім, підкреслює посадовець, на Волині потрібно мобілізувати районні й міські комісії ТЕБ та НС і з’ясувати, наскільки вони готові спрацювати у разі погіршення погодних умов.

Крім цього, голова облдержадміністрації дав доручення напрацювати форму, що міститиме інформацію про основні дорожні магістралі в районах та містах, структури, котрі закріплені за наданням послуг із ремонту, відновлення та обслуговування зазначених доріг, планову кількість техніки, яка знаходиться в кожному районі і може бути залучена до ліквідації надзвичайних ситуацій тощо.

На думку Володимира Гунчика, така інформація даватиме можливість оперативно впливати на ситуацію в регіоні, розуміючи власні резерви, а також знаючи загальний мобілізаційний план. Важливо також визначити основні проблемні точки на дорогах області, де внаслідок снігових заметів та хуртовин часто трапляються затори, й у випадку необхідності зосередити першочергову увагу регіональних штабів на усунення наслідків негоди саме там. Не чекаючи, як у південно-східних областях, 8 годин, аби почати реагувати на проблемну ситуацію.

– Дуже важливо, щоб наші районні штаби давали правдиву інформацію та повідомляли про реальні результати, – наголошує керівник області. – Страх відверто сказати, що той чи інший район не справляється, унеможливить вчасне реагування на критичну ситуацію та призведе до її погіршення. Коли ж знатимемо про необхідність допомоги, спрямуємо її з інших районів.

Разом із тим, під час засідання регіональної комісії ТЕБ та НС, що відбудеться 23 січня, його учасники ще раз проаналізують те, що відбулося в інших областях, та напрацюють власну схему дій у випадку погіршення погодних умов в області, а відтак – перескоригують ті питання, які з певних причин попередньо недопрацювали або недоврахували.

Якщо ж ситуації на теренах регіону погіршиться критично, залучатимуть також військовослужбовців 14-ї ОМБр, яка має потужну техніку, та прикордонників. Адже найголовніше завдання усіх структур влади Волині – безпека людей.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації