Методичне об’єднання для керівників шкільного МО вчителів початкових класів «Компетентнісний підхід у навчанні – основна вимога сучасної української школи»

18.03.2019

Сьогоднішнє суспільство висуває до освіти нові вимоги. Головна мета Нової української школи – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті, замість запам’ятовування фактів та визначень понять, учні набуватимуть компетентностей. Головне завдання – підготувати компетентну особистість. І головним агентом змін є учитель, який має змінити підходи до навчання та змісту освіти. Без учителя будь-які зміни будуть неможливими. 

Чому вчити і як вчити сучасних дітей обговорювали керівники шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів на районному осередковому МО, яке відбулося 13 березня 2018 року у ЗОШ І-ІІ ступеня с. Омельне. Гаслом заняття стали слова відомого педагога Р. Кіосакі: «Освіта, яка не вчить жити успішно в сучасному світі, не має ніякої цінності. Кожен із нас приходить у життя із природженою здатністю жити щасливо і успішно. А ми повинні збагатити цю здатність знаннями і навичками, які б допомогли нам реалізувати її якомога ефективніше».

Заняття розпочала методист методичного кабінету відділу освіти Васюхник В.П., яка акцентувала увагу педагогів на особливостях організації освітнього процесу відповідно до Концепції Нової української школи, Державного стандарту початкової освіти, в яких головним завданням є формування ключових компетентностей здобувачів освіти. 

Громик О.В., заступник директора ЗОШ с. Омельне, презентувала досвід роботи учителів початкових класів навчального закладу. Учасники МО висловили свої очікування від зустрічі вправою «Чарівна торбинка». 
З метою підвищення самооцінки, налаштовування на успіх присутні виконали вправу «Мій портрет у промінні сонця». Також відвідали уроки у 1-му класі з предмету “Я досліджую світ” Тема. Ким працюють мої батьки? 
(вч. Хазанюк Г.Ф.), у 2-му класі - урок української мови. Тема. “Закріплення знань про розповідні, питальні та спонукальні речення” – (вч. Царук Т.І.), у 3-му класі - урок природознавства “Гриби – живі організми. Будова грибів. Значення грибів у природі” (вч. Єфимчук О.В.).

Майстер-клас з проблеми “Формування ключових компетентностей в учнів початкових класів шляхом впровадження в освітній процес ігрових технологій” викликав жвавий інтерес та зацікавленість присутніх, який провела Квач О.М., вчитель початкових класів, керівник ШМО ЗОШ с.Омельне. Підсумовуючи роботу майстер-класу, учасники висловили свої думки, емоції, використавши вправу «Рюкзак».

Працюючи у групах, учасники заняття з’ясували, що їм уже відомо про компетентності (вправа «Мозкова атака»), зробили порівняльний аналіз термінів "компетенція" і "компетентність", традиційного та компетентнісного навчання, проаналізували - Що дає формування компетентностей дитині, батькам, школі, суспільству?

На завершення засідання методичного об’єднання присутні висловили свої враження від проведеного заняття вправою «Телеграма».

Заняття було змістовним та плідним, надало вчителям нових сил та натхнення в подальшій педагогічній діяльності.

Відділ освіти райдержадміністрації