Мамам-героїням вручили державні нагороди

13.06.2018

Материнство є найвищим покликанням жінки. Мати турбується про своїх дітей, дарує їм щастя, ласку, ніжність і тепло. Виростити одну дитину – не просто, а що казати про матерів, які народили і виховали п`ять і більше дітей. У Ківерцівському районі таких жінок понад 900, причому близько 40 відсотків із них – мами, які народили та виховали десять і більше дітей.

Сьогодні, 13 червня, в приміщенні районної державної адміністрації голова облдержадміністрації Олександр Савченко, спільно із головою райдержадміністрації Валерієм Ткачуком, вручили державні нагороди ще  25 жителькам району.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко, звертаючись до присутніх у залі, відмітив, що це дійсно справжній героїзм – не просто народити багато дітей, а й виховати їх гідними людьми та дати старт у широкий світ. 
“І це все ваш героїзм. Я вже не кажу нагодувати, обслужити, витерти сльози, приголубити, направити на дорогу – це дійсно складно, навіть з однією дитиною. А що вже казати про 5, 10, 15 чи 18 дітей – це дійсно героїзм“, - сказав Олександр Ілліч. 

Він висловив думку, що Волинь є лідером серед областей України по кількості присвоєних почесних звань “Мати-героїня”. “Напевно, вас у нас найбільше по всій Україні. Це не враховують люди, які сидять в міністерствах. Вони не розуміють, що таке багато дітей і неграмотно, некоректно пишуть нам цифри, фінансування, не розуміючи, що не вся Україна вмирає, багато українців народжується для того, щоб розвивати цю територію. Нині подано пакет документів на присвоєння звання ще 91 волинянці. Клопотатиму перед Президентом, аби процедура присвоєння звання відбувалася швидше,” – додав голова облдержадміністрації.

Берегиням родинних цінностей, справжнім героїням у своєму найвищому покликанні народити і виховати людину,  вручили нагрудні знаки, посвідчення, квіти та солодощі.

“Хочу просто побажати вам і вашим родинам миру, здоров’я, щоб ви ніколи не пошкодували, що ви не так виховали своїх дітей. Вірю, що вони приноситимуть вам тільки радість і хороші моменти,” – сказав на завершення вручення нагород голова райдержадміністрації  Валерій Ткачук.

Вдячність  матерям-героїням за їх натруджені руки, недоспані ночі, мужність та самопожертву, чуйне материнське серце і безкорисливу любов висловили також голова районної ради Василь Хмілевський та міський голова Володимир Жгутов.

Подія пройшла в атмосфері безмежного тепла та людської вдячності тим, хто дає початок життю і продовженню роду. Піднесений настрій та позитивну енергетику усім присутнім на святі подарували працівники районного будинку культури ім. М.П.Ковальова.

“Мати-героїня” – це не просто жінка, яка виховала п’ятьох і більше дітей. Це справжня берегиня домашнього вогнища. Від самого народження ми оточені любов’ю і увагою наших матерів, і саме їм зобов’язані своїм майбутнім. Тому ми повинні щодня відповідати нашим мамам взаємністю, теплом, посмішкою та увагою, адже вони справді того заслуговують.

Довідково:

Указом Президента України від 11 травня 2018 року №121 за материнську самовідданість, зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх  розвитку почесне звання “Мати-героїня” по Ківерцівському району присвоєне:

Артишук Галині Іванівні – матері п’яти дітей, жительці с.Суськ;

Бокій Лідії Миронівни – матері восьми дітей, жительці с.Грем’яче;

Веремій Ларисі Петрівні – матері п’яти дітей, жительці с.Липне;  

Верхломчук Марії Петрівні - матері п’яти дітей, жительці с.Словатичі;

Вініславській Людмилі Ананіївні – матері п’яти дітей, жительці с.Одеради;

Войтович Ірині Миколаївні – матері п’яти дітей, жительці с.Липне;

Іванині Наталії Юріївні – матері п’яти  дітей, жительці м.Ківерці;

Ковальчук Валентині Сергіївні - матері п’яти дітей, жительці с.Домашів;

Лінник Наталії Сергіївні – матері одинадцяти дітей, жительці  с.Жорнище;

Людвік Надії Григорівні – матері восьми дітей, жительці с.Сокиричі;

Мельник Ірині Григорівні – матері семи дітей, жительці с.Башлики;

Оніщук Наталії Михайлівні – матері шести  дітей, жительці с.Омельне;

Папежук Лідії Дмитрівні – матері восьми дітей, жительці с.Журавичі;

Піддубній Тетяні Іванівні  – матері восьми дітей, жительці  с.Жидичин;

Ройко Оксані Олександрівні  – матері восьми дітей, жительці  смт.Цумань;

Свиридюк Ірині Миколаївні  – матері п’яти дітей, жительці смт.Цумань;

Снітко Наталії Геннадіївні – матері шести дітей, жительці с.Котів;

Солодкій Діані Данилівні – матері шести дітей, жительці с.Башлики;

Сушанін Світлані Миколаївні – матері шести дітей, жительці с.Звози;

Тарасюк Ользі Сергіївні – матері восьми  дітей, жительці с.Кадище; 

Федоришиній Ніні Петрівні – матері шести дітей, жительці с.Карпилівка;

Федорчук Олені Вікторівні – матері дев’яти дітей, жительці с.Карпилівка;

Футрук Людмилі Володимирівні – матері семи дітей, жительці с.Дубище;

Ходаковській Валентині Миколаївні – матері дев’яти дітей, жительці м.Ківерці;

Хомяк Валентині Костянтинівні – матері семи дітей, жительці с.Словатичі;

Шелусі Ірині Миколаївні – матері п’яти дітей, жительці с.Носовичі;

Шкіль Людмилі Адамівні  - матері семи дітей, жительці смт.Цумань.  

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики