Комісія з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення

13.07.2018

12 липня 2018 року під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Юліана Таранчука відбулось засідання комісії з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення.

У роботі комісії взяли участь начальник управління інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку Ірина Кіуцик,  начальник відділу Держземагентства в Ківерцівському районі Іван Лукасюк, начальник управління фінансів Олена Єгорушкіна, працівники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голови та землевпорядники місцевих рад та ОТГ.

В ході засідання були обговорені першочергові завдання комісії, які полягають у виявленні земельних ділянок, що не використовуються або використовуються нераціонально, не за цільовим призначенням; виявленні земельних ділянок, які використовуються без оформлення відповідних прав на землю та їх обмежень, або права користування якими не встановлено та не здійснено державну реєстрацію; виявленні резервів збільшення надходжень від плати за землю до місцевих бюджетів. 

Зокрема, увага акцентувалася на питанні проведення інвентаризації та перевірки використання усіх земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, розташованих в межах населених пунктів та за їх межами.

Довідково

Основною метою проведення інвентаризації земель, як і будь-якого виду робіт із землеустрою, є наповнення даними Державного земельного кадастру. Проведення цих робіт сприятиме наведенню ладу у сфері земельних  відносин та створенню реального інструменту контролю за змінами, що відбуваються із земельними ресурсами, актуалізації відомостей про правовий режим використання земельних ділянок та суб’єктів земельних відносин, що дасть можливість конкретизувати адресну спрямованість при реалізації природоохоронних заходів та персоніфікувати відповідальність за використання земельних ділянок не за цільовим призначенням або з порушенням законодавства.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики