Ківерцівський районний ЦПМСД отримав нове медичне авто

04.01.2019

3 січня 2019 року ключі від авто керівникам районів та медичних закладів вручив голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко. В урочистостях. які відбулися на базі комунального закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», взяв участь перший заступник голови Ківерцівської РДА Юліан Таранчук. 

У рамках субпроекту «Вдосконалення допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей» Волинська область придбала 23 автомобілі марки «Peugeot 301» для користування лікарів загальної практики-сімейних лікарів.

- Нові автомобілі – це комфорт і для лікаря, і для пацієнта. Ще вчора мало хто вірив у реформу медицини, а нині бачимо ці автомобілі, які поїдуть обслуговувати сільські амбулаторії, працюватимуть для сільського пацієнта. Для нас важливо, щоб люди на місцях отримували якісні послуги, – розповів перший заступник голови райдержадміністрації Юліан Таранчук.

Зі слів керівника району, новеньке авто отримає КП «Ківерцівський районний ЦПМСД Ківерцівської районної ради Волинської області».

- Автопарк  Центру первинної медико-санітарної допомоги потрібно оновлювати. Новенький автомобіль нам вкрай необхідний і буде використовуватись для центральної амбулаторії, - зазначає головний лікар КП «Ківерцівський районний ЦПМСД Ківерцівської районної ради Волинської області» Олесь Марищук.

Довідково:

Для покращення стану первинної ланки медицини у селах наприкінці 2017-го Президент Петро Порошенко ініціював Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», який сприяє забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості. Для реалізації закону про сільську медицину з держбюджету у 2017-2018 роках пішло 5 мільярдів гривень, які субвенціями спрямували у місцеві бюджети. Зокрема, Волинь отримала 151,5 млн грн у 2017-му, та 37,9 млн грн – у 2018-му.

Ці кошти спрямували на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт закладів охорони здоров’я, придбання медичного обладнання, в тому числі автомобілів типу А, Б для екстреної допомоги, службового автотранспорту для лікарів амбулаторій, транспорту, транспортної телекомунікаційної інфраструктури (в тому числі інтернет, комп’ютери, програмне забезпечення) і службового житла (будівництво, придбання) для медичних працівників, які працюють у сільській місцевості.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики