Ківерчани відзначили День Соборності України

22.01.2020

Символічно, що саме по завершенню святкування трьох великих релігійних свят, які зігріли добром і злагодою наші серця, вселили надію на те, що завтрашній день буде радісним, а Україна вільною і єдиною, понад 100 років тому відбулась визначна подія для всього українського народу – 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави — Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об’єдналися в самостійну соборну державу.

З нагоди державного свята у приміщенні центру позашкільної освіти відбувся урочистий захід «У єдності нашій – сила держави!» за участі керівництва Ківерцівської міської ОТГ, району, представників учнівської молоді та трудових колективів міста.

З Днем соборності присутніх привітали міський голова Володимир Жгутов, в.о. голови райдержадміністрації Юліан Таранчук, голова районної ради Олександр Гурський.

«В історії українського народу є дати, які мають надзвичайне значення. Серед них – 22 січня 1919 року, день, який увійшов до національної історії як державне свято – День Соборності України. Для кожного громадянина України настав час усвідомити себе повноцінним господарем держави – вимогливим до влади, втім непасивним у своїх очікуваннях, а діяльним для власного добробуту та добробуту народу. Ми усі не маємо права забувати про втрачені життя кращих синів та дочок України за відновлення соборності, незалежності та державності», - зазначив у своєму виступі в.о.голови районної державної адміністрації.  Він побажав усім присутнім міцного здоров’я, щастя, миру та добробуту.

Аматори сцени районного будинку культури подарували присутнім чудовий патріотичний святковий концерт.

На завершення заходу ківерчани долучилися до всеукраїнської акції єднання – усі взялися за руки, утворивши коло, що символізувало єдність України.

У день державного свята тематичні заходи проведені й у районній книгозбірні. Тут оформлена тематична літературна виставка  «Україна: від подиху - до сьогодення!», ознайомитися з якою читачі бібліотеки зможуть ще впродовж тижня. Усім відвідувачам бібліотеки впродовж дня демонстрували відеоролик  до Дня соборності України. Тематичні літературні виставки оформлені в усіх бібліотеках-філіях району.  Також тематичні патріотичні заходи присвячені державному святу проведено в усіх навчальних закладах району.

 

Відділ з питань управління персоналом та організаційної роботи апарату районної державної адміністрації