Ківерчани вшановують визволителів краю

01.02.2013

Серед усіх сьогоднішніх мирних доріг є особливі – дороги пам’яті, яких так багато на нашій Ківерцівській землі. Ведуть вони сторінками страшної війни, сторінками чорної трагедії, яка злісно розігралася над населеними пунктами нашого району.

1 лютого Ківерцівщина відзначає 69-у річницю визволення краю від фашистських загарбників. У цей день ми низько схиляємо голови перед пам’яттю грізних років війни, политих кров’ю та загиблими воїнами, що визволяли наш край.

Участь у заході взяли голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник, голова районної ради Михайло Марчук, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Вашкевич та заступники голови Людмила Федюк і Євгеній Зубенко, міський голова Володимир Жгутов, голова районної організації ветеранів війни та праці Степан Дзвонко,  ветерани Великої Вітчизняної війни, працівники управлінь і відділів райдержадміністрації, гості та жителі міста, а також представники засобів масової інформації.

На Меморіал Слави у міському парку учасники заходу поклали квіти та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Подальші заходи відбулися у приміщенні районного краєзнавчого музею. Тут  презентувалася виставка військової зброї, мундирів та інших матеріалів підготовлена військово-історичною групою “Азимут” та  Володимиром Патраєм. Демонструвалися слайди присвячені тематиці визволення району у 1944 році.

Учасники художньої самодіяльності районного будинку культури ім. Ковальова підготували для ветеранів та учасників заходу уривок із фільму за твором Б.Васильєва “А зорі тут тихі…“.

Ветерани за чашкою гарячого чаю, поспілкувалися з керівництвом району поділилися спогадами, проблемами, думками.

Хочеться вірити, що для багатостраждального нашого народу, визволення від фашизму ніколи не буде тільки історією. Воно і через 69 років – наша сучасність і наше майбутнє, предмет національної гордості, могутнє джерело патріотичного виховання молодого покоління.

Про кожну краплю крові, кожну сльозу, які пролиті нашим народом, мають знати нинішні й майбутні покоління. Світла пам’ять про тих, хто поліг на фронтах, загинув від фашистських тортур повинна стати духовною підмогою для нас на шляху утвердження держави, суспільної консолідації, примирення незалежно від національності, політичних і релігійних поглядів та переконань. Адже у нас один спільний дім – Україна.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю