Голова районної державної адміністрації Алла Гонтар провела робочу зустріч з Юрієм Ребарем, директором ДП “Цуманське лісове господарство”

29.07.2020

Сьогодні, 29 липня, голова районної державної адміністрації Алла Гонтар провела робочу зустріч з Юрієм Ребарем, директором ДП “Цуманське лісове господарство”.  В ході зустрічі обговорено низку питань, зокрема, про розчищення лісових масивів під лініями електропередач та  про запобігання масового поширення осередків верхівкового короїда, що призводить до всихання соснових насаджень.

Наразі питання ефективного запобігання масового поширення осередків верхівкового короїда є актуальним, адже проблема всихання соснових насаджень загострилася в останні роки. Кліматичні зміни призводять до погіршення умов росту, зниження біологічної стійкості, ослаблення дерев і, як наслідок, до активізації шкідливості комах та хвороб. Дерева стали сприйнятливими до ураження збудниками хвороб і заселення стовбуровими шкідниками, серед яких найбільш поширився верхівковий короїд. Жук спочатку заселяє товсті гілки та частину стовбура з тонкою корою. Після проникнення жуків під кору, прогризання маточних ходів, відкладання яєць, вилуплення личинок і початку їхнього живлення хвоя заселених дерев починає змінювати колір від зеленого на тьмяно-сіро-зелений, а в кінці - на рудий, гілки відмирають, дерево гине. Нині спостерігаємо його розмноження, що створює неабияку загрозу для збереження цілісності соснових екосистем.

Це питання вже розглядалося на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 9 липня цього року, за результатами розгляду якого було прийняте рішення про створення робочої групи по обстеженню площ лісових масивів на предмет всихання та враження соснових насаджень верхівковим короїдом на території району. Така робоча група, на чолі із заступником голови райдержадміністрації Миколою Цисюком,  здійснила обстеження лісових масивів на території Ківерцівського лісового господарства.

За результатами проведеної зустрічі, Алла Гонтар дала доручення робочій групі   здійснити обстеження лісових масивів на території Цуманського лісництва аби  оцінити масштаби розмноження короїдів, забезпечити вчасне реагування і зупинити навалу шкідників.   

Відділ з питань управління персоналом та організаційної роботи апарату районної державної адміністрації