Генеральний план є найважливішим документом, який відображає процес розвитку громади, - Юліан Таранчук

06.02.2018

Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Перший заступник голови РДА Юліан Таранчук провів робочу зустріч з начальником відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Володимиром Сулятицьким щодо розроблення генеральних планів населених пунктів району.

Як поінформував Володимир Богданович із 75 міських та сільських населених пунктів району генеральними планами забезпечено – 70. Відсутні генеральні генплани для сільських населених пунктів: Путилівка, Яромель, Микове, Знамирівка, Клубочин, які раніше були віднесені до не перспективних. Усі існуючі генеральні плани населених пунктів є чинними, оскільки рішеннями органів місцевого самоврядування в 2013 році було проведено їх актуалізацію. Значна частина генеральних планів населених пунктів ще повністю не реалізована, - зазначив головний архітектор району.

Протягом 2017 року розроблено та затверджено 8 нових генеральних планів для сіл Бодячів, Кадище, Дідичі, Карпилівка, Дідовичі, Озерце, Клепачів та Небіжка. Перед затвердженням, усі проекти генпланів проходили процедуру громадських слухань.

В стадії погодження ще 8 генеральних планів населених пунктів для м. Ківерці, та сіл Прилуцьке, Сапогів, Дачне, Жабка, Заброди, Скреготівка і Дерно. які на сьогоднішній день, знаходяться в стадії погодження. Затвердження згаданих генпланів заплановано протягом І – ІІ кварталів 2018 року.

У поточному році планується розпочати роботи по розробці нових генеральних планів для селищ міського типу Цумань та Олика, де вже виконано топооснову М 1:2000, а також прийняті рішення відповідними сільськими радами про розроблення нових генеральних планів для сіл Домашів, Жидичин, Кульчин та Липляни.

- Генеральний план є найважливішим документом, який відображає процес розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту на найближчі 15-20 років. Він визначає такі важливі аспекти життя, як допустимі види забудови територій, забезпечення охорони навколишнього середовища, збереження культурної спадщини, виділення територій для розміщення об'єктів житлової та громадської забудови та об'єктів виробництва. Відкритий доступ до повної версії генеральних планів допомагає громадянам визначити, наскільки результативно її інтереси представляють органи влади та місцевого самоврядування, майбутнім інвесторам він допоможе краще зрозуміти бізнес-можливості міста, а новим мешканцям – осягнути рівень привабливості території для проживання, - підкреслив Юліан Таранчук.

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики