До уваги бюджетних установ та організацій, підприємств житлово-комунального господарства: Про зміни на роздрібному ринку електричної енергії

15.11.2018

Відповідно до положень Закону України «Про ринок електричної енергії» у грудні поточного року буде здійснений перший крок до нової моделі ринку електричної енергії, відбудуться масштабні зміни на роздрібному ринку електричної енергії – постачання електроенергії всім без виключення споживачам буде здійснюватися новими постачальними компаніями, утвореними в результаті процедури відокремлення постачання електричної енергії від розподілу.

Наразі, завершуються заходи по отриманню нових ліцензій та затвердженню тарифів у Регулятора для початку діяльності з 01.12.2018 року вже нових компаній з новими функціями.

З другого боку, відповідно до положень Закону України «Про ринок електричної енергії» колишні обленерго та інші постачальники з 01.12.2018 року більше не зможуть здійснювати постачання електричної енергії споживачам. Таке законодавче обмеження обумовлює необхідність виняткової скоординованої дії енергетичних компаній, споживачів та всіх гілок виконавчої влади у завершені процедур реформування роздрібного ринку.

Поряд із цим, залишаються проблемними питаннями:

1. Всі споживачі (крім побутових та малих не побутових споживачів) в тому числі, бюджетні підприємства та організації, підприємства житлово-комунального господарства тощо, мають до 01.12.2018 року обрати собі електропостачальника та укласти з ним договір постачання електричної енергії.

2. Укладення всіма споживачами договорів на розподіл електричної енергії з операторами системи розподілу.

3. Не визначений постачальник «останньої надії», що потребує прийняття відповідного рішення КМУ.

4. У разі не обрання споживачами (крім побутового та малого непобутового споживача) нового електропостачальника до 01.12.2018 року, та за відсутності постачальника «останньої надії» або після закінчення 90 – денного терміну у разі його призначення, електроживлення споживачів буде припинено.

З огляду на вищевикладене, враховуючи надзвичайну актуальність та важливість вказаних питань, необхідно у найкоротший термін вибрати постачальників електричної енергії та укласти договори на постачання та розподіл електричної енергії у строк до 01.12.2018 року.

     

Відділ інвестицій, інфраструктури, та агропромислового розвитку