Держслужбовці долучились до соціальної акції з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

01.12.2017

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Щорічно у цей день у всьому світі проходять заходи, метою яких є привернути увагу людей до цієї хвороби, нагадати про страшну недугу, з якою бореться світ. Соціальну акцію провели сьогодні й в Ківерцях молодіжні активісти. Працівники Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  в районній бібліотеці для дітей розповіли школярам про СНІД, роздали дітям інформаційні буклети щодо профілактики ВІЛ-інфекції. Крім того, учасники акції вдягли червоні стрічки як символ солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.

До акції долучилися й працівники Ківерцівської районної державної адміністрації.

- Попередження поширення ВІЛ-інфекції є найкращим способом боротьби із цим невиліковним недугом! Тому уся гуманна і благодійна діяльність громадськості району може мати позитивні результати тільки при проведенні широких пропагандистських заходів. Головна мета сьогоднішньої акції, до якої долучилися держслужбовці - формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, ознайомлення із темпами розповсюдження ВІЛ на території України. В усьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що ця чума ХХ, а зараз вже і ХХI століття, загрожує існуванню людства, - наголошує перший заступник голови РДА Юліан Таранчук.

Довідково

Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ вперше відзначався 1-го грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн світу прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією. Всесвітній день, який щороку відзначається з того часу, сприяє організації зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Вони спрямовані на зміцнення громадської підтримки програм профілактики, на організацію навчання і надання інформації з усіх аспектів ВІЛ/СНІДу. ООН створила в 1996 році союз шести Світових організацій. Названа Спільною програмою Об'єднаних Націй з проблем ВІЛ/Сніду (ЮНЕЙДС), вона об'єднує Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питань народонаселення, Організацію ООН з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) і Всесвітній банк. ЮНЕЙДС підтримує довгострокові глобальні проекти профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу; допомагає в боротьбі за права людини, незалежно від ВІЛ-статусу, надає допомогу країнам світу для проведення навчання щодо профілактики захворювань, підтримує дослідження і діяльність за програмами розширення міжнародного фронту боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Символом боротьби зі СНІДОМ є червона стрічка і сьогодні жодна акція в цій сфері не обходиться без неї. Ця стрічка як символ СНІДУ була придумана весною 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру. Він жив в провінційному містечку штату Нью-Йорк, де сім'я сусідів носила жовті стрічки, сподіваючись на повернення своєї дочки-солдата з Перської затоки. Художник вирішив, що стрічка могла б бути метафорою і для СНІДУ також. Ідея була прийнята групою «Visual AIDS». Оскільки організація складалася з професійних художників і менеджерів від мистецтва, реклама зримого символу боротьби зі СНІДОМ була зроблена вельми вдало.

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики