Дерслужбовцям розповіли про нововведення щодо подання Е-декларацій

01.02.2018

1 лютого 2018 року в райдержадміністрації відбулося навчання державних службовців апарату та окремих  структурних підрозділів. Обговорено питання  про подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

З інформацією перед присутніми виступив головний спеціаліст юридичного відділу апарату райдержадміністрації Тарас Гупало. Держслужбовців цікавили питання про  типи декларацій, строки їх подання, які звітні періоди  вони охоплюють, особливості заповнення декларацій, при відмові членів сім'ї  у наданні необхідної інформації для декларування суб'єкту декларування, як відображати в декларації інформації щодо об'єктів, які перебувають у спільній власності та ряд інших питань.

Такі навчання в райдержадміністрації відбуваються щомісячно.

Довідково

Із 1 січня 2018 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. Декларацію слід подати до 1 квітня шляхом заповнення визначеної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.

Основні моменти, що необхідно зробити декларанту:

По-перше, перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

По-друге, перевірити термін дії та працездатність електронного цифрового підпису (ЕЦП) для роботи з Реєстром. Для отримання інформації про термін дії ЕЦП необхідно завантажити посилений сертифікат особистого ЕЦП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК), в якому був отриманий ЕЦП. Після цього натиснути на сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші та у вікні, яке відкрилось, переглянути термін дії сертифікату ЕЦП. Якщо термін дії сертифікату сплинув, скористатись ЕЦП неможливо, тому необхідно звернутись до АЦСК та отримати новий ЕЦП.

Після отримання нового ЕЦП необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру і скористатись посиланням: «Я загубив/змінив свій приватний ключ». У полі «Поточна електронна адреса» потрібно вказати електронну поштову скриньку, з якою зареєстрований декларант в Реєстрі, та натиснути кнопку «Вислати код для відновлення». На вказану поштову скриньку надійде лист «Зміна ЕЦП | Єдиний державний реєстр декларацій». Для зміни ЕЦП необхідно перейти за посиланням у листі, після цього у полі АЦСК обрати акредитований центр сертифікації ключів, в якому був отриманий новий ЕЦП, обрати файл нового ЕЦП, вказати пароль від нового ЕЦП та натиснути кнопку «Змінити ЕЦП». Після успішного виконання вказаних дій з’явиться повідомлення про розгляд поданої заявки. Заявки на зміну ЕЦП розглядаються протягом 1 доби у робочий час.

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики