День Перемоги - дорогий і важливий для кожного з нас

09.05.2013

Сьогодні Україна відзначає 68-му річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. З нагоди свята у районному центрі відбулися  святкова хода, урочистий мітинг, покладання квітів до пам’ятних знаків на Меморіальному комплексі "Вічної Слави" у міському парку, панахида за загиблими та інші заходи. Участь у заходах взяли керівництво району, ветерани, учні міських шкіл, представники громадськості та засобів масової інформації.

З вітальними словами до учасників урочистостей звернулися голова райдержадміністрації Зіновій Колісник, голова районної ради Михайло Марчук,  міський голова Володимир Жгутов, ветеран Великої Вітчизняної війни Таїсія Поліщук, військовий комісар району Андрій Кухарець, депутат обласної ради та учениця НВК «Ківерцівської ЗОШ І ст. –  районної гімназії».

«Безсмертний подвиг переможців, які відстояли свободу і незалежність Вітчизни, очистили рідну землю від чужоземної навали, принесли свободу народам поневоленої Європи, світу – не може бути забутим» – наголосив у своєму виступі голова райдержадміністарції Зіновій Колісник.

Сьогодні ми живемо під мирним, світлим небом, дякуючи мужності та героїзму наших ветеранів, які в суворих випробуваннях та стражданнях здобули перемогу над ворогом. Ціна Перемоги – це мільйони загиблих, навіки зламані людські долі, біль та горе учасників воєнних подій. Схиляємося у поклоні перед нині живими, усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини та бажання бачити її заможною і квітучою.

Обов’язок сучасників – шанувати пам’ять про загиблих, турбуватися про живих. Влада, усвідомлюючи свою відповідальність перед цими людьми та виконуючи соціальні ініціативи Президента України, докладає всіх зусиль, щоб зробити турботу про життя старшого покоління системною та цілеспрямованою.

Він побажав ветеранам, усім жителям краю, доброго здоров'я, довгих і щасливих літ життя, завжди мирного неба над головою, благополуччя і добробуту.

З кожним роком ряди ветеранів Великої Вітчизняної війни рідшають. Цьогоріч, з ініціативи ради ветеранів району, в урочистій ході до Меморіалу слави та мітингу взяли участь школярі з фотопортретами воїнів-переможців, яких на сьогодні вже немає в живих. Імена ветеранів – воїнів Великої Вітчизняної війни та їх фотопортрети були віднайдені та виготовлені вихованцями музею бойової слави загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №4 м. Ківерці під керівництвом директора музею Зіновія Марковича Євницького. Допомогу ветеранській організації у збільшенні частини фотопортретів надала районна організація комуністів.

Мета акції – кожен має згадати, перш за все, свого батька, діда, прадіда, який наближав Перемогу. І неважливо, чи загинув він у роки війни, чи помер від ран у повоєнний період, чи, на щастя, дожив до наших днів і може передати теперішньому поколінню всю правду про війну – всі вони Переможці, які здолали віроломного ворога. Пам'ять про Перемогу та переможців потрібна не мертвим, вона потрібна живим.

На Меморіалі звучали військові пісні. Пам'ять про загиблих вшанували  хвилиною мовчання, а духовенство відслужило панахиду за полеглими на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю