Борис Клімчук: За три роки в державі і на Волині закладено фундамент стабільності

18.02.2013

Три роки тому Президент України, Уряд запропонували програму модернізації країни, і протягом цього часу на Волині влада реалізовує непрості амбітні завдання, які поставлені у ній. Про підсумки  реалізації в області програми «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» - 2010-2012 рр. голова облдержадміністрації Борис Клімчук розповів на брифінгу для обласних, районних та всеукраїнських засобів масової інформації.

Борис Клімчук наголосив на тому, що за останні роки Волинь з дотаційного, малоперспективного регіону стала важливим стратегічним партнером для держави. «Сьогодні у нашій області – постійний приплив інвестицій. За три роки ми отримали 848,9 млн грн капіталовкладень від держави. 114,2 млн доларів США – така сума іноземних інвестицій на Волині за цей період. Загалом за 2,9 роки з усіх джерел фінансування у Волинь вкладено 6,2 млрд грн капітальних інвестицій»,  - звернув особливу увагу голова облдержадміністрації.

«Такого результату ми досягли завдяки постійному лобіюванню інтересів Волині та її краян на всіх рівнях. Завдяки нашому вмінню працювати у міністерствах, до ініціатив та потреб області дослухаються», - підкреслив Борис Клімчук.

В свою чергу, влада області ефективно і оптимально використовує фінансові ресурси, які надходять від держави та інвесторів, на розвиток регіону. «Вперше за часи незалежності в обласному бюджеті ми змогли сконцентрувати близько  35 млн грн на соціально-економічний розвиток регіону, не зменшуючи витрати на інші галузі. Це вдалося завдяки правильному, ефективному управлінні бюджетним процесом», - зазначив голова облдержадміністрації.  «Таким чином область подає приклад – гроші є і ними треба лише правильно розпоряджатися, відділяючи першочергове. Лише так треба працювати», - наголосив Борис Клімчук.

На думку голови облдержадміністрації, українцям нині не потрібні голослівні гасла, а лише  врівноважене суспільство з ефективною владою менеджерів, а не політиків, із зрозумілими принципами роботи та відповідальності. І важливою сходинкою до остаточного формування саме такої влади Борис Клімчук вважає створення сайту «Адміністративні послуги», а незабаром Центру надання адміністративних послуг в Луцьку. «Процеси, які там відбуватимуться, принципи роботи установи спрямовані на мінімізацію корупції серед чиновників. І тільки так вибудовується демократичне суспільство», - підкреслив він.

Борис Клімчук звернув особливу увагу на той факт, що за інституційними показниками розвитку бізнесу Волинь на першій сходинці  серед інших регіонів держави. «За такими критеріями, як захист права власності, робота судів, тиск правоохоронних органів, мінімізація і прискорення різноманітних процедур, рівень корупції наша область досягла рівня Словенії та Польщі», - заявив він. «І я буду й далі працювати для того, щоб зберегти й покращити цю тенденцію», - резюмував голова Волинської облдержадміністрації.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації